Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Sveikatos reikalų komitetas siekia didinti slaugytojų darbo užmokestį

2015 m. vasario 25 d. posėdyje Sveikatos reikalų komitetas (toliau – Komitetas), dalyvaujant Lietuvos Respublikos Prezidentūros, Vyriausybės, Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės ligonių kasos, Lietuvos rajonų ligoninių asociacijos, Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos bei Lietuvos slaugos specialistų organizacijos (toliau – LSSO) atstovams, svarstė klausimą dėl slaugytojų darbo užmokesčio didinimo galimybių.

VLK direktorius G. Kacevičius pristatė informaciją apie slaugytojų darbo užmokesčio Lietuvos gydymo įstaigose lygį ir netolygumus, ekonomines prielaidas slaugytojų darbo užmokečiui didinti, teisines prielaidas daryti įtaką gydymo įstaigų administracijoms nustatant slaugytojų darbo užmokesčio dydį. VLK direktorius G. Kacevičius taip pat pristatė pasiūlymus dėl slaugytojų atliekamo darbo apmokėjimo tobulinimo krypčių.

Informuojame, kad Komitetas dar šių metų vasario 12 d. kreipėsi į Valstybinę ligonių kasą ir teritorines ligonių kasas, prašydamas iki šių metų balandžio 10 d. pateikti informaciją apie atliktos slaugytojų darbo užmokesčio už pirmą šių metų ketvirtį kitimo stebėsenos rezultatus. Taip pat buvo kreiptasi į Sveikatos apsaugos ministeriją, prašant kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovus dėl konkrečių slaugytojų darbo užmokesčio kėlimo etapų įtvirtinimo įstaigos darbuotojų darbo užmokesčio nustatymo tvarkoje. Komitetas pateikė pasiūlymus Sveikatos apsaugos ministerijai dėl slaugytojų darbo užmokesčio kėlimo.

Gavus atsakymus į Komiteto iškeltas problemas, slaugytojų darbo užmokesčio didinimo klausimas bus vėl svarstomas.  

 

Simona Dulevičiūtė,

Sveikatos reikalų komiteto biuras (tel. (8 5) 239 67836 el. p. simona.duleviciute@lrs.lt)


  Siųsti el. paštuSpausdinti