Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo nariai ir nevyriausybinės organizacijos rengia diskusiją dėl Šeimos stiprinimo įstatymo projekto

2016 m. vasario 2 d. pranešimas VIR

 

Vasario 5 d., penktadienį, 14 val. Konferencijų salėje (Seimo III rūmai) Seimo parlamentinė grupė „Už šeimą“ ir viešoji įstaiga „Šeimos institutas“ rengia diskusiją „Šeimos stiprinimas Lietuvoje – svajonės ar būtinybė?“. Ji skirta Šeimos stiprinimo įstatymo projekto pristatymui visuomenei bei tobulinimui, atsižvelgiant į nevyriausybinių organizacijų ir mokslo institucijų atstovų pasiūlymus.

„Lietuvos įstatyminėje bazėje šeimos reikalai reglamentuoti padrikai, be to, pastaruoju metu imta vaikytis užsienio valstybių madų ir kiekvieno šeimos nario – tėvų, vaikų, senelių – poreikius, teises forminti individualiai, taip visai pametant bendrą šeimų gyvenimo vaizdą. Mūsų lūkestis yra, kad Šeimos stiprinimo įstatymas nekoordinuojamą politiką šeimos klausimu pakeistų į nuosekliai ir pastoviai šeimų padėtį gerinančią politiką, skatinančią susilaukti vaikų, kuriančią šeimoms palankią aplinką“, – apie kuriamą įstatymą pasakoja jį inicijavusios Seimo parlamentinės grupės „Už šeimą“ pirmininkas Rimantas Jonas Dagys.

Prie įstatymo rengimo prisidėjusios viešosios įstaigos „Šeimos institutas“ vadovė Jolanta Ramonienė teigia, kad norima užregistruoti visuomenės lūkesčius atitinkantį įstatymo projektą, todėl organizacijos kviečiamos prie jo rengimo prisidėti nuo pradžių.

„Pirmą kartą įstatymo projektą šeimų, tėvų, jaunimo, žmogaus ir vaiko teisių nevyriausybinių organizacijų atstovams pristatėme dar gruodžio mėnesį. Tuomet susitikimo dalyviai pritarė šiai iniciatyvai, pabrėžė, kad tai – ilgai lauktas projektas. Vasario 5 d. vyksianti diskusija – sekantis žingsnis, kai išklausysime konkrečius organizacijų pasiūlymus ir pagal juos patobulinsime įstatymo projektą. Tikimės jį užregistruoti jau būsimai Seimo pavasario sesijai“, – teigia J. Ramonienė.

Šeimos stiprinimo įstatyme, reglamentuojančiame šeimos politiką, siūloma įtvirtinti šeimos stiprinimo įgyvendinimo principus ir bendrąsias šeimos stiprinimo nuostatas, kuriomis turėtų būti vadovaujamasi reglamentuojant su šeimos politika susijusius santykius ir taip užtikrinti nuoseklų, kryptingą ir tęstinį šeimų stiprinimą. Įstatymo projektas parengtas atsižvelgiant į šeimų ir nevyriausybinių organizacijų raginimus valdžios institucijoms imtis priemonių, užtikrinančių sąlygas kurti, išsaugoti bei stiprinti šeimą, kaip palankiausią aplinką vaikui augti ir vystytis, mokslininkų tyrimus bei kritinę demografinę situaciją. Su įstatymo projektu galima susipažinti internete.

Diskusija bus tiesiogiai transliuojama internetu ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“

Kontaktinis asmuo: VšĮ „Šeimos instituto“ vadovė Jolanta Ramonienė, tel. 8 699 64747, el. p. jolanta.ramoniene@seimos.org

Diskusijos programa:

14.00 Įžanga. Seimo narys, parlamentinės grupės „Už šeimą“ pirmininkas Rimantas Jonas Dagys

14.10 Sveikinimo žodis. Seimo narys, parlamentinės grupės „Už šeimą“ narys Algimantas Dumbrava.

14.15 Lenkijos patirties pristatymas. Seimo narė, parlamentinės grupės „Už šeimą“ narė Rita Tamašunienė.

14.35 Šeimos stiprinimo įstatymo projekto pristatymas. VšĮ „Šeimos institutas“ direktorė Jolanta Ramonienė.

15.00 Nevyriausybinių organizacijų, mokslininkų, Šeimų tarybų prie savivaldybių tarybų atstovų pasiūlymai Šeimos stiprinimo įstatymo projektui.

16.00 Diskusija ir apibendrinimas.

17.00 Pabaiga

 

Asta Markevičienė

Seimo kanceliarijos Informacijos ir Komunikacijos departamento

Spaudos biuras, tel. (8 5) 239 6202, el. p. [email protected]