Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo LVŽS frakcijos pranešimas: „Valstybės istorinės atminties komisija suteiks istorinės atminties formavimui kryptį“

2017 m. birželio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Antradienį Seime sudaryta Valstybės istorinės atminties komisija formuos istorinės atminties kryptį.

Pasak komisijos steigimo iniciatoriaus, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko Eugenijaus Jovaišos, tokios komisijos poreikis egzistavo seniai. Dar 2007 metais buvo sudaryta Valstybės atkūrimo istorijos tyrimo ir atmintinų datų paminėjimo komisija, sėkmingai veikusi iki 2012 metų, o vėliau taip ir nebeatkurta dėl politinių nesutarimų. E. Jovaišos teigimu, šia komisija bus siekiama tęsti ankstesnius darbus, suteikti nuoseklumą ir koncepciją istorinės atminties formavimo ir įamžinimo iniciatyvoms.

„Stengsimės, kad komisijos veikla suteiktų istorinės atminties formavimui kryptį. Tą seniai rekomendavo Lietuvos istorijos politikos būklę tyrę mokslininkai“, – aiškina  E. Jovaiša.

Jis džiaugiasi, kad patvirtintoje komisijos sudėtyje yra daug mokslo žmonių, tarp jų ir istorikų, galinčių į istorinės atminties klausimus žvelgti ne vien politiko, bet ir profesionalo akimis.

Seimas antradienio posėdyje priėmė nutarimą (XIIIP-582(4)) dėl Valstybės istorinės atminties komisijos sudarymo. Pagal priimtą nutarimą, komisija sudaroma iš 11 Seimo narių pagal proporcinio frakcijų atstovavimo principą.

Komisija įgaliota svarstyti ir teikti pasiūlymus Vyriausybei dėl istorinės atminties įamžinimo strateginių krypčių ir veiksmų planų, atmintinų metų ir kitų minėjimų, susijusių su istorine atmintimi, programų metmenų, taip pat rūpintis Tautos istorinės atminties įamžinimu, istorijos paveldo atminimo įprasminimu ir jo įgyvendinimu, teikti pasiūlymus Vyriausybei dėl Lietuvos valstybės atkūrimo svarbiausių datų ir atmintinų metų minėjimo programų, vykdyti jų įgyvendinimo parlamentinę kontrolę.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas

Eugenijus Jovaiša, tel. 8 686 07444, el. p. [email protected]

 

LVŽS infocentras

[email protected]

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti