Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo narė Dovilė Šakalienė pristatė nuotraukų parodą „Iniciatyva prieš gyvūnų išnaudojimą cirko vaidinimuose Baltijos šalyse“

2017 m. birželio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Birželio 28 d. Seimo narė Dovilė Šakalienė pristatė Seimo Jungiamojoje galerijoje eksponuojamą nuotraukų parodą  „Iniciatyva prieš gyvūnų išnaudojimą cirko vaidinimuose Baltijos šalyse“.

Parodoje eksponuojamose nuotraukose – akimirkos iš Baltijos šalyse rengtų piketų, kuriais siekiama atkreipti dėmesį, kad visuomenė nepritaria gyvūnų išnaudojimui dėl pramogos. Ekspozicijoje pristatomos Daivos Šeibelienės (Lietuva), Anitos Vse (Anita Vse), Trin Tonistės (Triin Tõniste) (Estija) ir Latvijos nevyriausybinės organizacijos „Dzīvnieku brīvība“ („Gyvūnų laisvė“) archyvo nuotraukos.

Parodos atidarymas ir diskusija apie laukinių gyvūnų išnaudojimą cirkuose yra tik vienas iš daugelio gyvūnų teisių apsaugos darbų, kurių ėmėsi Dovilė Šakalienė. „Šiandien visi matome, kad susiduriame su daug problemų užtikrinant gyvūnų gerovę – nuo teisinio reglamentavimo spragų iki praktinio įgyvendinimo. Ar laukiniam gyvūnui sukeltos kančios išplėšiant jį iš natūralios aplinkos, įkalinimas narvuose ir psichinis bei fizinis smurtas verčiant jį linksminti žmones tikrai sukuria vertingą pramogą? Ar etiška paversti gyvą būtybę žaislu?“, – klausia Seimo narė.

Parodos iniciatorės nuomone užaugome iki visuomenės, kurioje pasakėme aiškų NE smurtui prieš silpnesnį, uždraudėme smurtą prieš moteris, supratome, kad smurtas nėra auklėjimo priemonė vaikui. „Visuomenės kokybės matas yra elgesys su silpniausiaisiais. Kuo pažeidžiamesnė ir labiau priklausoma nuo mūsų gyva būtybė – tuo atsakingiau turime elgtis ir apsaugoti jį nuo kančios ir išnaudojimo. Todėl remiu visas iniciatyvas, kurios siekia užtikrinti silpnesniųjų gerovę, taip pat pasirašiau ir visa širdimi remiu Lino Balsio įregistruotą Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo Nr. VIII-500 4 ir 19 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą, bei kviečiu kolegas jį pasirašyti“, – sakė Seimo narė.

Ieva Sebeckytė, VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“  teisininkė, dėkojo už galimybę surengti šią parodą įstatymų leidėjo institucijoje. „Estijoje ir Latvijoje rengti piketai prieš cirkus su gyvūnais – jau istorinės akimirkos. 2017 m. birželio 15 d. Latvijoje priimta įstatymo pataisa, kuri uždraudė laukinių gyvūnų pasirodymus cirko vadinimuose. Estijoje tokio pobūdžio įstatymo pataisa jau yra parengta ir laukia patvirtinimo. Lietuvoje laukiniai gyvūnai vis dar yra išnaudojami pramogai“, – sakė I. Sebeckytė.

Beatričė Vaitiekūnaitė-Pliuskė,  pristatė VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ organizacijos veiklą bei darbą siekiant užtikrinti gyvūnų gerovę. „Aš nesuprantu, kodėl šiuolaikinėje žmogaus teises gerbiančioje visuomenėje žmonės iš inercijos veda savo vaikus stebėti išnaudojamą ir nenatūraliai besielgiantį gyvūną – galingą laukinį žvėrį lokį, paverstą animacinio filmuko herojum ant dviratuko, ar pamatyti kaip šoka vienas protingiausių gyvūnų dramblys, kurio sąnarių sistema visiškai nepritaikyta tokiam veiksmui, o kalinimas narve yra psichinis kankinimas tokiai protingai būtybei“, – sakė prelegentė

Parodos atidarymo metu vykusios diskusijos metu Seimo narys Eugenijus Gentvilas kėlė visiems rūpimus klausimus kur yra riba tarp smurto, išnaudojimo ir priimtino auklėjimo namuose auginamam šuniukui.

Susirinkusieji pritarė, kad riba aiški, jei atskiriame gyvūno kilmę ir dresūros tipą. „Kaip rodo moksliniai tyrimai, laukinio gyvūno ir naminio augintinio psichika bei instinktai skiriasi. Laukinis gyvūnas negali būti be žalos išimtas iš natūralios aplinkos ir paverstas naminiu, jau nekalbant apie dresūrą vardan pramogos. Naminiai gyvūnai visiškai kitaip reaguoja į socializaciją ir gali būti išmokyti daugelio dalykų taikant pozityvų skatinimą – apdovanojimą už norimą elgesį, o ne baudimą, gąsdinimą ar mušimą už neteisingą elgesį“, – sakė parodos iniciatorė D. Šakalienė.

Paroda Seimo Jungiamojoje galerijoje bus eksponuojama iki liepos 7 d.

 

Daugiau informacijos:

 

Seimo narė Dovilė Šakalienė

Tel. 8(5) 239 6632

El. p. [email protected]