Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seime pristatoma dailininkės Ritos Krupavičiūtės tapybos paroda „Skirtingi gyvenimai“

2016 m. sausio 28  d. pranešimas VIR

 

Vasario 1 d., pirmadienį, 14 val. Seimo III rūmų parodų galerijoje bus pristatyta dailininkės Ritos Krupavičiūtės tapybos paroda „Skirtingi gyvenimai“. Parodą atvers Seimo Pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas.

Dailininkės R. Krupavičiūtės teigimu, parodos „Skirtingi gyvenimai“ tema primena, kad žmonių likimai įvairūs, kaip ir to paties asmens įvairiaspalvis gyvenimas skirtingais jo etapais – tai priešingi požiūriai, emociniai išgyvenimai, būties prasmės įminimas, jaunystės veržlumas, aistra, savęs ieškojimai, pastangos išlikti savimi pašėlusiai kunkuliuojančiame pasaulyje ir nugyventų metų turtas, gyvenimo derlius bei ramus melancholiškas susitaikymas, kai jau nieko praeityje pakeisti nebegali.

„Šias skirtybes laiko tėkmėje perteikiu sodriomis spalvomis žmonių portretų, figūrų, gamtos ir daiktų kontekste, siekdama emocinio potėpio raiškos. Baltai prasiskleidęs tyras žiedas ir pušis išdraskyta šerdimi, bičių dūzgimas vaikystės sode ir kai širdy dar ne ruduo, birželio žaluma nulijus lietui ir karščio nualintas rugpjūtis. Tapydama paveikslus tarsi įkraunu energetiškai, kad žiūrovas pajustų ne tik spalvos galią ir estetiką, bet perskaitytų juos savaip, atrastų savo gyvenimo etapą ar įvykį. Stengiuosi tapyti ir gyventi taip, kaip širdis veda, jei ji džiaugiasi – esu teisingame kelyje. Ir kasdienybėje, ir kūryboje laikausi nuostatos, kad gyvenimas yra nepaprastai gražus, ir noriu tai priminti skubančiam gyventi praeiviui, stabtelėjusiam prie paveikslų, kuriuose daug šviesos, erdvės, sodrių spalvų“, – sako parodos autorė.

Pasak dailininkės, piešti ir tapyti ji mėgo nuo vaikystės, tačiau šeimoje nebuvo palaikymo rimtai studijuoti menus. Aplinkybės susiklostė taip, kad didžioji tapybos mokytoja, ypač peizažų, buvo ir tebėra gamta,  menininkė iki šiol mėgsta tapyti gamtos apsuptyje. R. Krupavičiūtė netapė beveik 20 metų, prie kūrybos grįžo 2014 m., užaugus sūnui. Per 2015 metus surengė dešimt personalinių parodų, dalyvavo respublikinėse parodose, darbai buvo eksponuojami Lenkijoje ir Belgijoje. 2015 metais R. Krupavičiūtei suteiktas meno kūrėjo statusas.

„Džiaugiuosi atradusi gyvenimo prasmę ir įminusi nuo vaikystės rūpimus egzistencijos klausimus. Savo kūryba stengiuosi įprasminti egzistencijos žemėje laiką, skatinti žiūrovą mąstyti pozityviai, džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka“, – sako. R. Krupavičiūtė.

Paroda eksponuojama vasario 1–15 dienomis.

 

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyrius

Vyriausioji specialistė

Laima Šandarienė

Tel. (8 5)  239 6206, el. p. [email protected]