Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Diskusijoje aptartas kokybiškesnių ir saugesnių produktų tiekimas vartotojams

2017 m. lapkričio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotrauka aut. – Džoja Gunda Barysaitė)

 

Lapkričio 15 d. įvyko Seimo Kaimo reikalų komiteto organizuota apskritojo stalo diskusija „Link tobulesnės ir skaidresnės maisto tiekimo grandinės“.

Renginyje buvo diskutuojama apie maisto grandinės veikimo tobulinimą, žemės ūkio subjektų vaidmens joje stiprinimą, nesąžiningos prekybos mažinimą. Taip pat aptartos maisto grandinės trumpinimo galimybės, maisto produktų pardavimų vidaus rinkoje plėtra, siekiant, kad vartotojus pasiektų kokybiškesni ir saugesni maisto produktai. Diskusijoje dalyvavo Seimo nariai, Žemės ūkio, Ūkio, Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo ministerijų pareigūnai, Konkurencijos tarybos, kitų valstybės institucijų, žemdirbių visuomeninių organizacijų, prekybininkų, mokslo ir vartotojų atstovai.

Europos Komisija pradėjo konsultacijas ir 2017 m. rugpjūčio mėn. išplatino klausimyną dėl veiksmingesnės maisto produktų tiekimo grandinės. Visi šios grandinės dalyviai buvo pakviesti iki 2017 m. lapkričio 17 d. užpildyti išplatintą klausimyną, kuris bus apibendrintas. Siekiama, kad šių konsultacijų išvados ir pasiūlymai prisidėtų prie Europos Sąjungos bendrosios žemės ūkio politikos po 2020 m. supaprastinimo, stipresnės ir teisingesnės vidaus rinkos kūrimo.

 

Iš kairės į dešinę: žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, komiteto pirmininko pavaduotojas Kazys Starkevičius. Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – Džoja Gunda Barysaitė)

 

Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas akcentavo, kad tobulesnės maisto grandinės paieškos yra vienas iš komiteto veiklos prioritetų, šie klausimai bus nagrinėjami ir ateityje. Pavyzdžiui, šių metų gruodžio mėnesį Kaimo reikalų komitetas kartu su Žemės ūkio ministerija numato Seime surengti konferenciją „Lietuviškų ekologiškų produktų vartojimo skatinimas viešojo maitinimo sektoriuje“. Po šio renginio komitetas numato apibendrinti visus gautus pasiūlymus ir priimti sprendimą.

Diskusijos nuotraukų galerija.

Parengė

Seimo kanceliarijos Kaimo reikalų komiteto biuro vedėjas

Romaldas Abugelis, tel. (8 5)239 6764, el. [email protected]