Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Diskusijoje bus svarstoma, ar Lietuva pasirengusi naudoti asmens biometrinius duomenis

2017 m. gruodžio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gruodžio 11 d., pirmadienį, 14–17 val. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) Seimo Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitetis kartu su VĮ „Registrų centras“ organizuoja diskusiją „Biometrinių duomenų naudojimo aspektai“.

Renginio tikslas – aptarti galimybes panaudoti Registrų centre sukauptus Lietuvos gyventojų biometrinius duomenis teisėsaugos, sveikatos apsaugos ir kitose tam tinkamose srityse, taip pat šių duomenų naudojimui reikalingą teisinį reguliavimą.

Šių metų pradžioje Registrų centras atliko Gyventojų registre kaupiamų ir saugomų gyventojų biometrinių duomenų kokybės bandomąjį vertinimą. Buvo atliktas penkių tūkstančių atsitiktinai parinktų ir nuasmenintų pirštų antspaudų ir veido nuotraukų kokybės tyrimas. Remiantis šio tyrimo rezultatais, padaryta išvada, kad biometrinių duomenų kokybė yra techniškai pakankama naudojimui ir gali būti naudojama asmens tapatybės patikrinimui ir asmens identifikavimui. Šiuo metu biometriniai duomenys Lietuvoje nėra naudojami (išskyrus teisėsaugoje), tačiau pasaulyje ir Europos Sąjungoje biometriniai duomenys yra vis plačiau taikomi tokiose srityse, kaip sveikatos apsauga (identifikuojant pacientus), notarų darbe (identifikuojant sandorio asmenis) ir kitose srityse. Šie taikymai ne tik leidžia patikimai ir saugiai identifikuoti ir įsitikinti asmens tapatybe, bet dažnai leidžia taupyti laiką ir kaštus. Lietuvos teisinis reguliavimas kol kas aiškiai neapibrėžia biometrinių duomenų naudojimo, tai nėra nei draudžiama, nei leidžiama, trūksta aiškios pozicijos.

Diskusijos programa:

 

 1. Renginio atidarymas, sveikinimo žodis. VĮ „Registrų centras“ l. e. direktoriaus pavaduotojo Juridinių asmenų registrui ir rinkodarai pareigas Ieva Tarailienė.

 2. Sveikinimo žodis. Seimo Ekonomikos komiteto narys, Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitečio pirmininkas Tadas Langaitis.

 3. Lietuvos Respublikos gyventojų registro biometrinių duomenų kokybės analizė ir pritaikymo galimybės. VĮ „Registrų centras“ Registrų integracijos departamento viršininkas Valdas Žekonis.

 4. Biometrinių duomenų teisinis reguliavimas: problemos ir galimybės. Asmens duomenų apsaugos ekspertas, teisininkas Mindaugas Valančius.

 5. Centrinės biometrijos sistemos privalumai. „SQUALIO cloud consulting“ atstovas Edgaras Starkis.

 6. Klausimai, diskusija.

   

  Diskusijos moderatorius –Žinių ekonomikos forumo tarybos pirmininkas Mindaugas Glodas.

  Diskusija bus tiesiogiai transliuojama internetu ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“, taip pat Seimo „YouTube“ paskyroje.

  Papildoma informacija:

  Nora Naudužaitė, tel. 8 671 00930, el. p. [email protected]

  Kristina Petrošienė, tel. 8 652 56655,el. p. [email protected]

  Irina Jurkšuvienė, tel. 8 620 75072, el. p. [email protected].

   

   

  Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Asta Markevičienė, tel. (8 5) 239 6202, el. p. [email protected]