Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime vyks konferencija apie darbo rinkos pokyčius

2017 m. gruodžio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gruodžio 15 d., penktadienį, 10 val. Konferencijų salėje (Seimo I rūmai) vyks Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto kartu su Lietuvos socialinių tyrimų centru organizuojama nacionalinė mokslinė konferencija „Lietuvos darbo rinkos pokyčiai: problemos ir galimybės”.

Konferencija siekiama atkreipti Lietuvos visuomenės dėmesį į naujas tendencijas Lietuvos darbo rinkoje, galimas perspektyvas bei sprendimus, kurie padėtų efektyviau derinti darbo jėgos pasiūlos ir paklausos pusiausvyrą. Pranešimus apie naujausias darbo rinkos tendencijas ir problemas skaitys mokslininkai iš Vilniaus universiteto, Kauno technologijų universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto bei Lietuvos socialinių tyrimų centro. Konferencijos viešnia – Norvegijos viešojo sektoriaus ir savivaldybių darbuotojų profesinės sąjungos atstovė Sara Bell, kuri pasidalins emigrantų iš Lietuvos darbo realijomis Norvegijoje.

Šiuolaikinėje Lietuvos darbo rinkoje stebimos tiek teigiamos, tiek ir neigiamos tendencijos, todėl reikalingi atsakingi ir gerai pamatuoti sprendimai, kad užtikrinti šalies darbo rinkos stabilumą ir atitikimą ūkio raidos poreikiams. Kaip teigiamas tendencijas galima išskirti vidutinio darbo užmokesčio didėjimą, nedarbo mažėjimą, užimtumo lankstumo didėjimą ir kt.; neigiamas – darbingo amžiaus gyventojų skaičiaus mažėjimą, kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą, nesaugaus užimtumo paplitimą, didelius teritorinius užimtumo bei nedarbo skirtumus.

Konferencijos metu bus pristatytas Lietuvos socialinių tyrimų centro tęstinis mokslo leidinys „Lietuvos socialinė raida“, skirtas aktualių socialinių problemų Lietuvoje vertinimui ir inovacinių sprendimų paieškai. Šiame leidinyje publikuojami originalūs teoriniai ir empiriniai moksliniai straipsniai (dalies jų autoriai skaitys pranešimus), sistemiškai nagrinėjantys įvairių reiškinių įtaką šalies socialinei-ekonominei raidai.

 

Konferencijos programa

 

Konferencija bus tiesiogiai transliuojama internetu ir Seimo „YouTube“ paskyroje.

 

Papildoma informacija:

Anna Kuznecovienė, tel. (8 5) 239 6026, el. p. [email protected]

 

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Asta Markevičienė, tel. (8 5) 239 6202, el. p. [email protected]

 

 

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti