Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimas pritarė pataisoms dėl pedagogų darbo apmokėjimo

2018 m. gruodžio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas ypatingos skubos tvarka pritarė Respublikos Prezidento teiktoms įstatymų pataisoms, kuriomis tobulinamas mokytojų darbo apmokėjimo reglamentavimas.

Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-3030(2) aiškiau apibrėžti bendri pedagogų darbo krūviai, vietoj trijų nustatytos dviejų kategorijų mokytojų veiklos. Už šiuos pakeitimus balsavo 64 Seimo nariai, nė vieno nebuvo prieš, 11 susilaikė.

Mokytojų, dirbančių pagal bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir neformaliojo švietimo programas (išskyrus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas), darbo laiką sudarys kontaktinės valandos ir valandos, susijusios su profesiniu tobulėjimu ir su veiklomis mokyklos bendruomenei.

Kontaktinės valandos bus skiriamos bendrojo ugdymo srities (dalyko), profesinio mokymo, formalųjį švietimą papildančio ugdymo programoms įgyvendinti pagal ugdymo (mokymo) planuose numatytas valandas, neformaliojo švietimo programoms (išskyrus ikimokyklinio, priešmokyklinio ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo programas) – pagal programoje numatytas valandas ir valandos ugdomajai veiklai planuoti, pasiruošti pamokoms, mokinių mokymosi pasiekimams vertinti, vadovauti klasei (grupei).

Įstatyme įtvirtinta, kad mokytojui, dirbančiam pagal bendrojo ugdymo programas, per metus skiriama ne daugiau kaip 888 kontaktinės valandos privalomiems dalykams pagal bendruosius ugdymo planus, kuriuos tvirtina švietimo, mokslo ir sporto ministras, mokyti; tuo atveju ne mažiau kaip 355 valandos skiriamos ugdomajai veiklai planuoti, pasiruošti pamokoms, mokinių mokymosi pasiekimams vertinti; ne mažiau kaip 152 valandos gali būti skiriamos vadovauti klasei (grupei).

Mokytojui (kurio pedagoginis darbo stažas iki 2 metų), dirbančiam pagal bendrojo ugdymo programas, per metus skiriama ne daugiau kaip 756 kontaktinės valandos, o dirbančiam pagal profesinio mokymo ir neformaliojo švietimo programas (išskyrus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas) – ne daugiau kaip 924 kontaktinės valandos.

Nustatyta, kad mokytojų, dirbančių pagal bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir neformaliojo švietimo programas (išskyrus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas), darbo laiko grafiko sudarymo bendrąsias nuostatas tvirtina švietimo, mokslo ir sporto ministras, suderinęs su socialinės apsaugos ir darbo ministru.

Mokytojo, dirbančio pagal bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir neformaliojo švietimo programas (išskyrus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas), darbo krūvio sandarą pagal dalykus, ugdymo ar mokymo sritis nustato biudžetinės įstaigos vadovas, vadovaudamasis švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka.

Siūlomi pakeitimai įsigalios 2019 m. rugsėjo 1 d.

Švietimo įstatymo pakeitimais (projektas Nr. XIIIP-3031(2) nustatyta, kad atnaujinti ir tvirtinti ugdymo planus kas dvejus metus iki einamųjų metų kovo 1 d.

Nustatyta, kad švietimo, mokslo ir sporto ministras iki 2019 m. kovo 1 d. atnaujina bendruosius ugdymo planus dvejiems metams.

Už pataisas balsavo 75, nė vieno nebuvo prieš, 9 parlamentarai susilaikė.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-12-14 08:55
   Eglė Saulė Trembo