Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo narės A. Bilotaitės pranešimas: Seime vyks spaudos konferencija apie onkologines ligas įveikusių asmenų diskriminaciją

2019 m. vasario 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vasario 4 d., minint Pasaulinę kovos su vėžiu dieną, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) kartu su Seimo nare Agne Bilotaite surengs spaudos konferenciją, kurios metu palies daugeliui onkologinių pacientų itin jautrią diskriminacijos temą. Visoje Europoje, taip pat ir Lietuvoje, kasmet daugėja vėžį sėkmingai įveikusių pacientų. Deja, onkologinės ligos šešėlis šiuos žmones persekioja dar ilgus metus. Dėl pasenusio požiūrio į onkologinius susirgimus jiems tenka taikstytis su diskriminacija darbo rinkoje, finansinių paslaugų sektoriuje ir net planuojant šeimą.

„Bene labiausiai diskriminaciją dėl onkologinės ligos pajaučia jauni pacientai, kurie, įveikę ligą, siekia grįžti ir įsilieti į darbo rinką, sukurti šeimą ir užtikrinti jai gerbūvį. Mūsų bendruomenėje girdime daugybę istorijų, kai dėl buvusio vėžinio susirgimo jauni žmonės nepriimami į darbą arba jiems nesudaromos galimybės kilti karjeros laiptais, argumentuojant, kad taip neva saugoma jų pačių sveikata. Jiems taip pat sunkiau įsigyti nuosavą būstą, mat dėl patirtos ligos bankai nenoriai suteikia paskolas, baimindamiesi, jog toks žmogus galbūt neišgyvens iki paskolos grąžinimo termino pabaigos. Tokie žmonės taip pat negali sudaryti kritinių ligų ir gyvybės draudimo sutarčių arba išimtiniais atvejais už jas moka net iki keliasdešimt kartų brangiau“, – sako POLA prezidentas Šarūnas Narbutas.

Seimo narė Agnė Bilotaitė pastebi, kad dėl susiklosčiusios padėties, kai sudaromos galimybės diskriminuoti onkologinę ligą patyrusius asmenis, yra kaltas pasenęs požiūris į onkologines ligas ir ilgus metus neperžiūrėti teisės aktai. „Šiandieną matome situaciją, kad Lietuvoje onkologinėmis ligomis sergantys asmenys yra stigmatizuojami. Teisinis reguliavimas susirgusiems asmenims darbo rinkoje ar planuojant šeimą neveikia efektyviai, o kai kurie poįstatyminiai aktai yra pasenę ir neatitinka realybės“, – teigia A. Bilotaitė.

Spaudos konferencijoje dalyvaus ir kalbės ligas išgyvenę pacientai, kurie pasidalins savo istorijomis bei patirta diskriminacija darbo rinkoje, finansų sektoriuje ar planuojant šeimą.

Diskriminacijos dėl onkologinės ligos tema aktuali ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Praėjusių metų spalį ji pasiekė ir Europos Parlamentą, kuriame buvo pristatyta tarptautinės organizacijos „Youth Cancer Europe“ parengta Baltoji knyga.

Spaudos konferencija vyks vasario 4 d., 10 val. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai).

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Agnė Bilotaitė

Tel.(8 5) 239 6629, el. p. [email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-01 13:17
   Jolanta Anskaitienė

  Siųsti el. paštuSpausdinti