Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Politikai ir ekspertai aptars naujųjų tabako produktų poveikį sveikatai ir priemones žalai mažinti

2019 m. vasario 22 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Sveikatos reikalų komitetas kartu su Nacionaline tabako ir alkoholio kontrolės koalicija vasario 25 d., pirmadienį, rengia ekspertų pasitarimą-seminarą „Teisinis atsakas į naujųjų tabako produktų iššūkį“. Renginys vyks Seime, Konstitucijos salėje (I rūmai), pradžia – 11 val.  

Pasitarimo tikslas – prisidėti prie visuomenės sveikatos gerinimo, sustiprinti  tabako produktų kontrolę, apsaugoti vaikus ir jaunimą nuo tabako sukeliamos žalos. Lietuvoje ir kitose Europos šalyse šiuo metu aktyviai svarstomi klausimai dėl elektroninių cigarečių ir kaitinamųjų tabako produktų reguliavimo, todėl diskusija įtraukianti daugelį sveikatos politika suinteresuotų dalyvių yra labai aktuali – siekiama pasidalinti naujausiomis teisės bei sveikatos mokslų žiniomis ir  užtikrinti kokybiškesnę teisėkūrą.

Renginyje sveikinimo žodžius tars Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė, sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga, Europos tabako kontrolės tinklo (European Network for Smoking and Tobacco Prevention) prezidentas  dr. Franciskas Rodrigesas Losanas (Francisco Rodriguez Lozano), pranešimus skaitys užsienio šalių ekspertai iš Prancūzijos, Šveicarijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, kitų šalių. Į renginį pakviesti Lietuvos valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų (NVO) atstovai, kurie dalyvauja arba pataria teisminiuose ginčuose dėl naujųjų tabako produktų reguliavimo.

Pasitarime bus aptariamos šios temos: Tabako kontrolės pagrindų konvencijos ir kitų tarptautinių teisės aktų taikymas naujųjų tabako produktų kontrolei; nacionalinės teisės praktikos persekiojant pažeidimus – naujausi teismo procesai, etikos kodeksų ir panašių instrumentų taikymo galimybės; tarptautinių ir nacionalinių NVO vaidmuo naujųjų tabako produktų reguliavime ir kt.

 

Išsamią renginio programą galima rasti ČIA.  

 

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas internetu ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“, taip pat – Seimo „YouTube“ paskyroje.

 

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja Jolanta Anskaitienė

Tel. (8 5) 239 6508, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-22 08:49
   Jolanta Anskaitienė

  Siųsti el. paštuSpausdinti