Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Sveikos gyvensenos komisijos pirmininko D. Kepenio pranešimas: „Sveikatos stiprinimo politika Lietuvoje: laukti negalima, pradėti“

2019 m. vasario 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Spaudos konferencijos „Sveikatos stiprinimo politika Lietuvoje: laukti negalima, pradėti“ tikslas – pristatyti 2019 m. kovo 1 d.  Klaipėdos universitete rengiamą Lietuvos akademinės bendruomenės forumą „Šiuolaikinės sveikatos tausojimo ir stiprinimo politikos integravimas į šalies sveikatos apsaugos sistemą“. Universitetinės aukštosios mokyklos forumo metu ketina pasirašyti tarpuniversitetinio bendradarbiavimo sutartį.

Spaudos konferencija vyks vasario 28 d., ketvirtadienį, Seimo Spaudos konferencijų salėje (II rūmai). Pradžia – 11 val. 

 „Tai puiki proga aptarti universitetų bendradarbiavimo galimybes, mokslininkų indėlį, akademinės bendruomenės dalyvavimą formuojant  ir įgyvendinant  Lietuvos visuomenės sveikatos tausojimo ir stiprinimo politiką,“ – sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos  frakcijos Seime narys, Sveikos gyvensenos komisijos pirmininkas Dainius Kepenis.

„Nors sveikata – viena iš svarbiausių visuomenės vertybių, o jos apsauga yra konstituciškai svarbus tikslas ir viešasis interesas, tačiau sveikatos stiprinimui skiriamas nepakankamas dėmesys, vis dar stringa paties svarbiausio principo „sveikata visose politikose“ įgyvendinimas,“ – teigia Seimo Sveikos gyvensenos komisijos pirmininkas D. Kepenis.

Pasak Seimo nario D. Kepenio, nors ir  gausinama teisės aktų, reguliuojančių šią sritį, apimtis, tačiau šalies gyventojų sveikatos rodikliai prastėja, ypač – vaikų ir jaunimo, o šaukiamojo amžiaus jaunuolių sveikatos būklė reikalauja išskirtinio dėmesio. Ne mažesnį susirūpinimą kelia  bendrojo ugdymo mokyklų, universitetų sporto infrastruktūra, pasenusios mokymo metodikos ir mokymo programos, naujų specialistų stygius bei jų rengimo perspektyvos, taip pat mokytojų, dėstytojų, dirbančių sveikatos stiprinimo srityje, kvalifikacijos stoka, sveikatos stiprinimo srities finansinės perspektyvos.

„Viešas kalbėjimas apie  sveikatą, kaip didžiausią vertybę, nuo kurios priklauso ne tik gyvenimo kokybė, trukmė, darbingumas,  bet ir šeimos, bendruomenės, valstybės gerovė ir darna, taip ir lieka tik kalbėjimu, bet  nevirsta konkrečiais darbais, veiklomis ir priemonėmis,  kurios iš esmės gerintų mūsų vaikų, jaunimo, visų gyventojų sveikatą,“– pažymi D. Kepenis.

Kiekviena universitetinė aukštoji mokykla, vykdydama studijas, šiuolaikinius mokslinius tyrimus ir inovacijas, svariai prisidėtų prie šalies, regiono, miesto ekonominio augimo, sveikos aplinkos, socialinės, kultūrinės darnos užtikrinimo, tad Seimo narys D. Kepenis kviečia šalies universitetus pradėti veikti kartu, aktyviai bendradarbiauti pradedant konkrečiais susitarimais sveikatos stiprinimo srityje. 

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Dainius Kepenis

Mob. 8 668 42 127

El. p. [email protected]                   

   Naujausi pakeitimai - 2019-03-01 13:59
   Monika Kutkaitytė

  Siųsti el. paštuSpausdinti