2013 m. sausio 10 d. pranešimas VIR
Šiandien Seime įvyko Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos surengtas kariūnų interaktyvus edukacinis renginys „Sausio 13-oji. Ko galime pasimokyti?“, skirtas paminėti 22-ąsias Laisvės gynėjų dienos metines.
Trečius metus Seime organizuojamame renginyje Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos III kurso kariūnai instruktoriams pristatė savarankiškai parengtus sprendimus dėl Seimo rūmų komplekso gynybos. 2012 m. gruodžio 11 d. kariūnams buvo surengtas įvadinis užsiėmimas, kurio metu jie stebėjo vaizdo filmą apie 1991 m. įvykius Vilniuje, išklausė pranešimą ,,Sausio 13-oji istorijos kontekste“ ir gavo užduotis parengti gynybos planus pagal 1991 m. ir 2013 m. situacijas.
Atsižvelgdamos į gautas užduotis 4 kariūnų komandos parengė strategijas dėl rūmų gynybos plano ir aptarė galimus priešų veiksmų variantus.
Renginiu siekiama formuoti būsimųjų karininkų – valstybės gynėjų – požiūrį ir supratimą apie tai, kuo gali būti naudinga 1991 m. sausio mėn. įvykių patirtis, taip pat padėti suvokti istorinius, karinius, taip pat ir dvasinius tų dienų aspektus.
Pristatę parengtas užduotis, kariūnai išklausė renginyje dalyvavusių Akademijos karininkų, taip pat buvusių parlamento gynėjų – atsargos pulkininko Jono Gečo ir atsargos majoro Algirdo Daugirdo, Akademijos karininkų komentarus.
Taip pat renginyje buvo pristatyti parlamento gynėjų J. Gečo ir A. Daugirdo pranešimai apie pasirengimą ginti Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pastatą, postų išdėstymą, barikadų įrengimą, tuo metu vyravusias nuotaikas.
Atsargos majoro A. Daugirdo teigimu, sumanymas supažindinti Akademijos kariūnus su parlamento gynyba kilo prieš trejus metus, įvertinus, kad tokia informacija būsimiesiems valstybės gynėjams nėra į įtraukta į studijų programas.
Po renginio parlamento gynėjai surengė kariūnams ekskursiją po Seimo rūmus ir aprodė pagrindines strategines rūmų gynybos 1991-aisiais vietas.
Nerijus Vėta,
Ryšių su visuomene skyrius (tel. 239 6208)