Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Lietuvos valstybės gynėjų susitikime: „Visi tada buvome savanoriais“

2013 m. sausio 12 d. pranešimas VIR

 

Šiandien, sausio 12 d., Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, Seimo Kovo 11-osios salėje įvyko kasmetinis Lietuvos valstybės gynėjų susitikimas. Renginio dalyvius pasveikino Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas. Žodį tarė pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininkas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis. Maldos žodį tarė Lietuvos kariuomenės vyriausiasis kapelionas kun. plk. lnt. Rimantas Venckus.

Tardamas sveikinimo žodį Seimo Pirmininkas V. Gedvilas pasidžiaugė Lietuvos valstybės gynėjų puoselėjama gražia tradicija sausio 13-oios išvakarėse susirinkti pabendrauti ir pasidalyti gyvenimo prisiminimais. „Jūs turėjote ryžtingai veikti ir labai greitai priimti įvairius sprendimus, ir tie sprendimai, kaip parodė istorija, buvo visi labai teisingi“, – pabrėždamas Laisvės gynėjų indėlio svarbą sakė V. Gedvilas.

Parlamento vadovas tvirtino, kad negalima užmiršti tų sausio 13-osios įvykių, kurie buvo lemiami atkuriant mūsų Lietuvos nepriklausomybę. Linkėdamas Laisvės gynėjams stiprybės ir gražių tradicijų tęstinumo Seimo Pirmininkas sakė, jog bus dar ne viena proga susitikti ir ne viena galimybė pasidžiaugti Lietuvos laimėjimais. „Mūsų visų dar laukia daug iššūkių ir kiekvieno iš jūsų parama yra labai svarbi ir reikalinga“, – sakė V. Gedvilas.

Pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas V. Landsbergis Lietuvos valstybės gynėjų susitikime tikino, kad tomis lemtingomis akimirkomis visi buvome savanoriais. „Buvo priesaikos, kurias davė savanoriai. Taip atsitiko, kad aš nuėjau pabūti kartu ir atsistojau į tą pačią eilę, daviau savanorio priesaiką ir labai džiaugiuos, kad likimas mane taip pastatė ten kartu su jumis. Bet ir be priesaikos ėjo tokios pačios dvasios žmonės prie bokšto ir prie televizijos pastatų Vilniuje ir Kaune <...>. Priesaika buvo širdyje. Visi buvo savanoriai ir tebėra savanoriai“, – prisiminimais dalijosi V. Landsbergis. Lietuvos valstybės gynėjams Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininkas palinkėjo gero pasiryžimo perduoti ištikimybės dvasią visiems aplink mus ir jaunesniems.

Prisiminimais apie 1991-ųjų sausio įvykius pasidalijo taip pat Šiaulių ir Panevėžio miestų Laisvės gynėjai, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, Sąjūdžio aktyvistai.

 

 

Rimas Rudaitis,

Ryšių su visuomene skyrius (tel. 239 6132)


  Siųsti el. paštuSpausdinti