Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Visuomenei atvirame renginyje Seime pristatyta Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūryba

2013 m. vasario 16 d. pranešimas VIR

  

Šiandien, Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną, Parlamento galerijoje įvyko visuomenei atviras 2012-ųjų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų pagerbimo ir kūrybos pristatymo renginys, kuriame dalyvavo ankstesniųjų metų Nacionalinės premijos laureatai, Seimo nariai, Lietuvoje reziduojantys užsienio šalių ambasadoriai.

   

                                       Seime įvyko visuomene atviras 2012-ųjų Nacionalinės premijos laureatų pagerbimo ir kūrybos pristatymo renginys.

                                      O. Posaškovos nuotr. (Seimo kanceliarija)

 

Renginio dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Parlamento galerijoje eksponuojamomis Vlado Vildžiūno skulptūromis, Žilvino Kempino instaliacijomis, Eugenijaus Miliūno architektūriniais sprendimais, Kęstučio Nastopkos knygų paroda ir Vitalijaus Mazūro sceninėmis kompozicijomis.

 

Seimo Pirmininko pavaduotojai I. Degutienė ir A. Sysas pasveikino 2012 m. Nacionalinės premijos laureatą V. Vildžiūną. O. Posaškovos nuotr. (Seimo kanceliarija) Seimo Pirmininko pavaduotojai I. Degutienė ir A. Sysas sveikina 2012 m. Nacionalinės premijos laureatą V. Mazūrą. O. Posaškovos nuotr. (Seimo kanceliarija)

 

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus Seime pasveikino Seimo Pirmininko pavaduotoja, Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos pirmininkė Irena Degutienė ir Seimo Pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas, Seimo narys, 2003 m. Nacionalinės premijos laureatas prof. Vytautas Juozapaitis. Nacionalinės premijos laureatus pasveikino liaudies dainų atlikėja, 2008 m. Nacionalinės premijos laureatė Veronika Povilionienė ir saksofonininkas, 2002 m. Nacionalinės premijos laureatas Petras Vyšniauskas, operos solistas prof. Vladimiras Prudnikovas, akompanavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė Nijolė Ralytė. Renginio pabaigoje 1996 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas prof. Vladimiras Prudnikovas su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studente Renata Dubinskaite ir doktorante Saule Šeryte atliko teatralizuotą baroko stiliaus koncertą.

 

Seimo Pirmininko pavaduotojai I. Degutienė ir A. Sysas pasveikino 2012 m. Nacionalinės premijos laureatą K. Nastopką. O. Posaškovos nuotr. (Seimo kanceliarija) Seimo Pirmininko pavaduotojai I. Degutienė ir A. Sysas pasveikino 2012 m. Nacionalinės premijos laureatą Ž. Kempiną. O. Posaškovos nuotr. (Seimo kanceliarija)

Seimo Pirmininko pavaduotojai I. Degutienė ir A. Sysas pasveikino 2012 m. Nacionalinės premijos laureatą M. Pitrėną. O. Posaškovos nuotr. (Seimo kanceliarija) Muzikinis sveikinimas – 2008 m. Nacionalinės premijos laureatė Veronika Povilionienė ir saksofonininkas, 2002 m. Nacionalinės premijos laureatas Petras Vyšniauskas. O. Posaškovos nuotr. (Seimo kanceliarija)

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūrybos paroda Seime bus eksponuojama iki kovo 4 dienos. Parlamento lankytojai kviečiami susipažinti su ekspozicija penktadieniais atvirų durų valandų metu.

 

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų septynerių metų Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius nuo 1989 metų. Nacionalinės premijos laureatai išrenkami ir paskelbiami gruodžio mėnesį, premijas Respublikos Prezidentas laureatams įteikia Vasario 16-osios proga. Seime nuo 2001 metų rengiamas tradicinis Nacionalinės premijos laureatų kūrybos pristatymo vakaras. Tai – vienas Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos renginių.

2012 metais Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos atiteko skulptoriui Vladui Vildžiūnuiuž modernios nacionalinės kultūros vizijos įkūnijimą ir laisvos dvasios kultūros židinio puoselėjimą, literatūrologui ir literatūros kritikui Kęstučiui Nastopkai – už pasaulinį pripažinimą pelniusios lietuviškos semiotikos plėtojimą ir literatūros kūrinių suvokimo meną, scenografui Vitalijui Mazūrui – už lėlių teatro virsmą ryškiu Lietuvos kultūros reiškiniu, už kūrybos sąsajas su etnine lietuvių pasaulėjauta, architektui Eugenijui Miliūnui – už konceptualų architektūros erdvių suvokimą, už šiuolaikinių visuomenei reikšmingų pastatų sukūrimą, vizualaus meno kūrėjui Žilvinui Kempinui – už minimalistinės šiuolaikinio meno kalbos įtaigą ir jos tarptautinį rezonansą ir dirigentui Modestui Pitrėnui – už platų kūrybinį mostą interpretuojant klasikinę ir šiuolaikinę muziką bei lietuviškos muzikinės kultūros sklaidą.

 

Lina Žilytė,

Seimo Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6875, el. p. [email protected])

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti