Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininko Vydo Gedvilo kalba, pasakyta Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ apdovanojimų įteikimo ceremonijoje 2013 m. kovo 18 d.

 

Mieli panevėžiečiai,

Šio iškilmingo renginio svečiai, laureatai,

 

Malonu, kad būtent čia, Juozo Miltinio dramos teatre, kur pastatyta nemažai lietuvių dramaturgų kūrinių ir garsiausi pasaulinės dramaturgijos šedevrai, kur išauginta legendinė Lietuvos aktorių karta, susirinkome apdovanoti 2013 metų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ laureatus.

Džiaugiuosi, kad tęsiama ir puoselėjama graži tradicija gerbti ypatingai Lietuvai tarnaujančius žmones įvairiose visuomeninio gyvenimo srityse.

Prieš dvejus metus, minint vienos iškiliausių Lietuvos asmenybių, didžios moters, savo talentus parodžiusios įvairiose srityse, nuveikusios milžiniškus darbus Lietuvos naudai Gabrielės Petkevičaitės-Bitės garbingą 150-ties metų gimimo jubiliejų, Lietuvos Respublikos Seimo pritarimu įsteigtas šis garbingas apdovanojimas.

Atminimo medalis skiriamas už darbą Valstybės labui ir jos gerovei, o šį vakarą jo garbingos nominacijos bus suteikiamos labiausiai nusipelniusiems, iškiliausiems ir mums gerai žinomiems asmenims  už visuomeniškai aktualią  publicistiką, parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, taip pat už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui,  filantropinę veiklą, savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje.

Malonu pažymėti, kad į reikšmingą apdovanojimą daugėja pretendentų iš visos Lietuvos ir užsienio. Taip dar kartą patvirtinama, kad mes turime nepaprastai daug įdomių, darbščių, kūrybingų, išsilavinusių asmenybių, kuriems labai svarbi Lietuvos ateitis.

Didžiuojamės šių metų  garbingais, nusipelniusiais ir atsidavusiais savo darbui, pašaukimui, savo profesijai  laureatais.

Nėra abejonių, kad su laureatų vardais, jų asmenybėmis, jų profesine, kultūrine, visuomenine ir kasdiene veikla bus siejama ne tik Lietuvos šiandiena, bet ir Lietuvos ateitis, jos istorija. Tikriausiai tai ir yra pagrindinis kriterijus, kuriuo remiantis skiriami šie garbingi ir daug ką įprasminantys apdovanojimai.

Rengdami iškilmingus laureatų pagerbimus  mes įrodome, kad mums svarbus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės kilnaus gyvenimo ir prasmingos kūrybos atminimas.

Šiandien, minėdami G. Petkevičaitės-Bitės gimtadienį, mes kartu skatiname ir domėjimąsi žymiosios kūrėjos asmenybe ir veikla, jos gyvenimu, o ypač – literatūrinio palikimo populiarinimu bendrojo ugdymo mokyklose.

Juk iš G. Petkevičaitės-Bitės turime ko pasimokyti, įsiklausyti. Gerumas, atjauta, pagalba skurstantiems, mokėjimas pasitarnauti ir padėti kitiems – tuo gyveno rašytoja ir publicistė. O noras žmones mokyti, šviesti, skatinti eiti doru keliu buvo pagrindinis tautos mokytojos gyvenimo tikslas. Gyventi dėl kitų ne kiekvienas gali, o Bitė taip gyveno. Jos vertybinės nuostatos ir asmeninė pozicija devynioliktojo ir dvidešimtojo amžių sankirtoje labai svarbi ir šiandieniniam žmogui, šiuolaikinei visuomenei.

Todėl kviečiu visus puoselėti tas vertybes, kurios, deja, po truputį iš mūsų traukiasi. Mums reikia labai pasistengti, kad dora išliktų.

Tikiu, kad jei kasdien ir kas valandą nukreipsime dėmesį nuo blogų dalykų į visiems reikalingus, mielus ir brangius, dalyvausime užgimstant geresnei ir šviesesnei Lietuvos ateičiai.

 

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas


  Siųsti el. paštuSpausdinti