Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininko pavaduotoja I. Degutienė pasveikino Pasaulio kultūros dienos proga

2013 m. balandžio 15 d. pranešimas VIR

 

Šiandien visoje Lietuvoje vyksta Pasaulio kultūros dienos minėjimo renginiai. Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė susirinkusiuosius pakelti Taikos vėliavą prie Seimo, Nepriklausomybės aikštėje, pasveikino šios dienos proga:

 

„Mieli ir gerbiami iškilmių dalyviai, svečiai, ponios ir ponai,

Visame pasaulyje, didesniuose ir mažesniuose miestuose šiandien minima Pasaulio kultūros diena. Keliamos baltos taikos vėliavos, kurių fone puikuojasi trys purpuriniu žiedu apjuosti meno, mokslo ir religijos; tiesos, grožio ir teisingumo; praeities, dabarties ir ateities simboliai.

Nuo Franklino Ruzvelto įsipareigojimų 1935-aisiais, nuo Hagos konvencijos 1954-aisiais metais praėjo ne viena diena, tačiau anų dienų suvokimas, įsipareigojimai bei siekiai saugoti tai, ką geriausia sukūrė žmonija, lieka vienodai aktualūs.

Gyvename trapios taikos metu. Todėl „Taika per kultūrą“ yra ta galimybė, kuri kiekvieną dieną padeda ieškoti sprendimų, ne kariniais veiksmais, o siekiant susikalbėti, siekiant suprasti, siekiant pasitikėti kitais. Tai moralinė užduotis kiekvienam iš mūsų išgirsti, nelikti nuošaly, nebūti abejingais. Ir galiausiai visuomet prisiminti, kad be kultūros, mokslo, religijos neįmanoma jokia žmonijos evoliucija. Grožio ir gėrio, pažinimo ir išminties siekiai veda mus pirmyn.

Sveikindama visus čia susirinkusius, noriu tik priminti Vydūno žodžius: „Žmonės turi pasistengti įnešti į gyvenimą daugiau širdies ir sielos, daugiau žmoniškumo...“

 

Kontaktams:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6275

[email protected]

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti