Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkas V. Gedvilas: „Prieš 25-erius metus prasidėjęs istorinis judėjimas negrįžtamai pakeitė mūsų tautos gyvenimą“

2013 m. birželio 3 d. pranešimas VIR

 

Šiandien Seime prasidėjo iškilmingas minėjimas, skirtas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio dvidešimtpenkmečiui. Minėjime kalba Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, pirmasis nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, istorikas mokslų daktaras Aurimas Šukys, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorius, mokslų daktaras Justinas Dementavičius, buvusi Rokiškio rajono Sąjūdžio iniciatyvinės grupės tarybos narė, žurnalistė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Romas Pakalnis.

Iškilmingą renginį pradėdamas Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas pažymėjo, kad šiandien puiki proga prisiminti tai, kas įvyko prieš tuos 25-erius metus, prisiminti tą žmonių susitelkimą vardan vieno, bendro ir esminio tikslo, susitelkimą, kuris apėmė ir suvienijo visus. „Tai buvo kilnus tikslas, kuris suteikė begalinės moralinės ir dvasinės stiprybės. Tokios, prieš kokią nublanksta bet kokie materialiniai dalykai. Žmonės nesidalijo: mano ar tavo, mūsų ar jūsų. Buvo vieningi kaip niekad. Tai buvo visuotinis prabudimas ir pakilimas“, – kalbėjo Seimo Pirmininkas. Jo tvirtinimu, šiandien mums visiems vertėtų dar kartą prisiminti, suvokti ir įsisąmoninti Sąjūdžio reikšmę, dvasią, pasiekimus ir principus. Ir jais, būtent jais, vadovautis visose gyvenimo srityse.

„Iniciatyva ir ypač atsakomybė už savo žodžius, savo poelgius, už viską – ji turėtų būti kiekvieno iš mūsų pareiga ir siekiamybė. Lygiai taip pat, kaip buvo prieš ketvirtį amžiaus. Pirmiausia mes turime tarnauti žmogui. Tokia pagrindinė Sąjūdžio pamoka ir žinia, kuri kaip niekad aktuali šiandien“, – sakė V. Gedvilas.

Seimo Pirmininkas iškilmingame minėjime pabrėžė, kad turime atgaivinti tą Sąjūdžio dvasią. „Šiandien Lietuvai reikia Jūsų ne ką mažiau, nei reikėjo tada. Šiandien Lietuvai reikia tokio paties atgimimo, susitelkimo ir darbo žmonių vardan. Ne dėl „trupinio aukso, gardaus valgio šaukšto“. Vardan tautos ir valstybės. Tikiu, kad dar vienas Sąjūdis, galbūt ir kitoks savo formomis, tačiau toks pat savo esme, yra įmanomas“, – tvirtino parlamento vadovas.

 

Visa Seimo Pirmininko Vydo Gedvilo kalba

 

 

Rimas Rudaitis,

Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6132, el. p. [email protected])

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti