Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo narys R. Paliukas lankėsi Lenkijos skalūnų dujų žvalgomojo gręžimo vietoje

2013 m. birželio 3 d. pranešimas VIR

 

Gegužės 27–28 d. Seimo narys Raimundas Paliukas, Lietuvos mokslų akademijos komisijos skalūnų dujų problemoms tirti kvietimu, kartu su komisijos nariais akad. J. Vilemu, prof. A. Grigeliu, prof. V. Juodkaziu, prof. A. Valiuliu dalyvavo išvykoje į Lenkiją, kur netoli Gdynės, Wejherowo apylinkėse, apžiūrėjo žvalgybinį skalūnų dujų gręžinį. Gręžimo darbus vykdo Lenkijos valstybinė naftos ir dujų kompanija „PGNiG“. Buvo apžiūrėta gręžimo aikštelė, susipažinta su technologiniais procesais, aplinkosauginiais reikalavimais, pasiruošimu atlikti molio skalūno sluoksnio, esančio 3 km gylyje, hidraulinio ardymo darbus.

Lenkijos geologai ir gręžinio specialistai supažindino su hidraulinio ardymo rezultatais kitame, netoli esančiame gręžinyje. Ištyrus iš 3 km gylio grįžusį tirpalą, pasikeitusios cheminės sudėties ar padidėjusio radioaktyvumo nerasta.

 

                           Prof. A. Grigelio nuotrauka

 

Lenkijos specialistai informavo apie leidimų atlikti hidraulinį ardymą išdavimo tvarką, aplinkosauginės bei sanitarinės kontrolės vykdymą, bendradarbiavimą su savivaldybėmis ir vietos bendruomenėmis.

Dabar Lenkijoje yra išgręžta apie 240 skalūnų dujų žvalgomų gręžinių, „PGNiG“ išgręžė 42 gręžinius. Rezultatai parodė, kad jokių aplinkosauginių ar sanitarinių pažeidimų neužfiksuota. Ne visur buvo rastos skalūnų dujos, gauti dujų kiekiai tikriausiai privers pakeisti optimistines prognozes, tačiau žvalgybos darbai tęsiami.

Ši išvyka leido Lietuvos mokslų akademijos komisijos nariams ir Seimo nariui Raimundui Paliukui susidaryti objektyvesnį vaizdą apie skalūnų dujų žvalgybos darbus kaimyninėje šalyje ir išsklaidyti kai kurias Lietuvos viešojoje erdvėje išsakomas abejones dėl šių darbų atlikimo galimybės mūsų šalyje.

 

 

Simona Kalvaitytė

Seimo nario Raimundo Paliuko padėjėja

Tel. (8 5) 239 6604


  Siųsti el. paštuSpausdinti