Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime pasirašyta Airijos, Lietuvos ir Graikijos parlamentų pirmininkų Vilniaus deklaracija

2013 m. liepos 4 d. pranešimas VIR

 

Šiandien, liepos 4 d., iškilmingame Seimo posėdyje minint Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pradžią pasirašyta Airijos, Lietuvos ir Graikijos parlamentų pirmininkų Vilniaus deklaracija.

Deklaraciją dėl Airijos, Lietuvos ir Graikijos parlamentų bendradarbiavimo rengiant ir įgyvendinant trijų Europos Sąjungos valstybių narių pirmininkavimo parlamentinį matmenį pasirašė Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, Graikijos Respublikos Parlamento kancleris Atanasijas Papajoanou (Athanassios Papaioannou), Airijos Atstovų Rūmų Pirmininkas Šonas Baretas (Seán Barrett).

 

Seime pasirašyta Airijos, Lietuvos ir Graikijos parlamentų pirmininkų Vilniaus deklaracija. Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Pasirašyta deklaracija pirmininkaujančių valstybių trejetas sveikina Airiją sėkmingai pirmininkavus ES Tarybai pirmąjį 2013 m. pusmetį ir pabrėžia, kad būtina nedelsiant skatinti diskusiją dėl ES ateities, kurioje aktyviai dalyvautų Europos piliečiai, socialiniai ir ekonominiai partneriai bei visi kiti suinteresuotieji asmenys.

Pasak Seimo Pirmininko pavaduotojo, atsakingo už Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai parlamentinio matmens renginių organizavimą, Petro Auštrevičiaus, šiuo dokumentu siekiama toliau skatinti Europos Sąjungos potencialą reikalingoms tolimesnėms permainoms ekonominio konkurencingumo ir struktūrinių pokyčių srityje.

Airijos Atstovų Rūmų Pirmininkas Šonas Baretas pažymėjo, kad nauja deklaracija raginama daugiau dėmesio skirti užimtumui, plėtrai, Europos kaimynystės politikai ir veiksmingam Europos Sąjungos fondų panaudojimui. „Tokios deklaracijos nurodo pirmininkaujančių šalių parlamentų politikos prioritetus ir rodo pasiryžimą nukreipti mūsų bendras pastangas į šiuos socialinius ir politinius klausimus. Labai laukiu ir tikiuosi, kad mes toliau glaudžiai bendradarbiausime“, – sakydamas sveikinimo žodį iškilmingame Seimo posėdyje teigė Airijos Atstovų Rūmų Pirmininkas.

Tai ne pirmoji deklaracija, kurią pasirašė Airijos, Lietuvos ir Graikijos parlamentų vadovai. Pirmoji pirmininkaujančio trejeto deklaracija dėl bendradarbiavimo rengiantis pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai ir pirmininkavimo metu nuo 2013 m. sausio 1 d. iki 2014 m. birželio 30 d. buvo pasirašyta 2012 m. balandžio 20 d. Varšuvoje (http://www3.lrs.lt/home/pirmininkavimas/TRIO_deklaracija_LT.pdf).

 

Rimas Rudaitis

Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti