Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Gediminas Kirkilas: Rytų partnerystė turi tapti Europos Sąjungos sėkme

 

2013 m. liepos 4 d. pranešimas VIR

 

 

„Iš keturių Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai prioritetų – Rytų partnerystė Lietuvai natūraliai tapo pačiu svarbiausiu. Tam įtakos turėjo ir bendra su Rytų partneriais istorinė patirtis, ir mūsų kelias ES link, ir dabartiniai Lietuvos interesai. Pirmininkaudama ES, Lietuva sieks, kad Rytų partnerystė būtų ypatinga ES sėkmė, kaip kažkada – Šaltojo karo pabaiga. Lietuva labai tikisi, kad ateis diena, kai ne tik Baltijos, bet ir Juodoji jūra taps ES vidaus jūra, kai Ukraina, Rusija, Gruzija ir Turkija taps ES narėmis. Dabar tai atrodo kaip fantazija, bet privalome tikėti, kad istorijoje išaus diena, kai visa šiuolaikinė Europa iš tiesų bus suvienyta“, – savo kalboje, skirtoje Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai pradžiai paminėti, pietų užsienio svečiams Seime metu kalbėjo Seimo Pirmininko pavaduotojas,  Europos reikalų komiteto (ERK) pirmininkas Gediminas Kirkilas.

Nuotraukoje: Gediminas Kirkilas. Seimo kanceliarijos (aut. – O. Posaškova) nuotr.

Jis pasveikino Lietuvos pirmininkavimo atidarymo Seime renginiuose dalyvaujantį Kroatijos parlamento pirmininką Josipą Leką (Josip Leko) su Kroatijos įstojimu į ES liepos 1-ąją: „Tai didelė istorinė šventė ir pergalė tiek Kroatijai, tiek visai ES. Lietuvai – ypač didelė garbė, kad Jūsų valstybė tapo 28-ąja ES nare per pirmąjį Lietuvos pirmininkavimą ir dabar Lietuva pirmininkauja pačiai didžiausiai per visą istoriją Europos Sąjungai“.

Airijos parlamento pirmininkui Šonui Baretui (Seán Barrett) ir Airijos ambasadorei Lietuvoje Filomenai Murnahgan (Philomena Murnahgan) G. Kirkilas padėkojo už Airijos, kaip pirmininkavimo senbuvės, parodytą puikų pavyzdį naujokei Lietuvai bei nešališką ir veiksmingą pirmininkavimą, paremtą principu – pasiekti pokyčių, bei perdavė savo padėką Airijos parlamento Europos Sąjungos reikalų komiteto pirmininkui Dominikui Haniganui (Dominic Hannigan) už bendrą darbą pirmininkavimo parlamentinio matmens veikloje.

„Mūsų abi valstybės – Graikija ir Lietuva – kartu rengėsi pirmininkavimui. Airija jau gali šiek tiek atsikvėpti, ypač po birželį nelengvai pasiekto susitarimo dėl ES biudžeto, o Graikijos ir Lietuvos dar laukia sudėtingas darbas. Tikiu, kad per mūsų trejeto pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai pavyks įveikti ekonominės ir finansinės krizės pasekmes, o Graikija, kaip ir visa ES, stovės tvirtai ant kojų“, – Graikijos parlamento kancleriui Atanasijui Papajoaniui (Athanassios Papaioannou) ir Graikijos ambasadoriui Michailui Efstratijui Daracikiui (Michail Efstratios Daratzikis) sakė ERK pirmininkas.

G. Kirkilas taip pat padėkojo strateginei Lietuvos partnerei Lenkijai už iniciatyvas ir bendrą darbą, siekiant, kad Rytų partnerystės valstybės nenukryptų nuo demokratijos ir žmogaus teisių kelio. „Taip pat, prisimindamas Lietuvos draugą Prezidentą Lechą Kačinskį (Lech Kaczyński), šiandien perduodu savo padėką dabartiniam Lenkijos Prezidentui Bronislavui Komorovskiui (Bronisław Komorowski), savo buvusiam kolegai Jaroslavui Kačinskiui (Jarosław Kaczyński) ir Ministrui Pirmininkui Donaldui Tuskui (Donald Tusk)“, – teigė jis.

 

Seimo Pirmininko pavaduotojo G.Kirkilo patarėja

Morta Vidūnaitė, tel.: (8 5)  239 6278, mob. 8 612 011 21;  el. p. [email protected]

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti