Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Artūras Paulauskas: aukšto lygio susitikimuose klojamas pagrindas svarbiausiam parlamentiniam gynybos srities renginiui

 

2013 m. liepos 5 d. pranešimas VIR

 

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai pradėjo net keliais itin aukšto lygio susitikimais, kuriuose ne tik buvo pristatyti Lietuvos prioritetai bendros saugumo ir gynybos politikos srityje, bet ir diskutuota apie saugumo padėtį pasaulyje, iššūkius Europos Sąjungai (ES) ir būdus bei priemones šiems iššūkiams įveikti.

Liepos 5 d. vykusiame NSGK ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkų susitikime su Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininku Elmaru Broku (Elmar Brok) buvo aptartas pasirengimas svarbiausiam parlamentiniam užsienio ir gynybos srities renginiui – Tarpparlamentinei bendros užsienio ir saugumo politikos bei bendros saugumo ir gynybos politikos konferencijai, kuri vyks rugsėjo 4–6 d. Seimo rūmuose.

 

Po susitikimo NSGK pirmininkas Artūras Paulauskas pažymėjo: „Europos šalims mažinant gynybos biudžetus, ES, plėtodama savo pajėgumus, vykdydama operacijas ir bendradarbiaudama su partneriais, negali sau leisti dubliuoti jau egzistuojančių ir gerai veikiančių struktūrų, tokių kaip NATO. Jau patys pirmieji pirmininkavimo susitikimai su Gruzijos gynybos ministru Irakliu Alasania (Irakli Alasania) ir aukščiausiu ES kariniu pareigūnu – Karinio komiteto pirmininku generolu Patriku de Rusjė (Patrick de Rousiers) patvirtino, kad atėjo laikas apsispręsti dėl realių ES prioritetų ir ambicijų gynybos srityje, todėl tikiu, kad rugsėjo mėnesio tarpparlamentinėje konferencijoje vyks konstruktyvios diskusijos ir bus priimtos konkrečios išvados, o parlamentarų balsas bus aiškiai girdimas gruodžio mėnesio Europos Vadovų Taryboje.“

Liepos 2 d. NSGK pirmininko ir šio komiteto narių susitikime su Gruzijos gynybos ministru I. Alasania buvo aptartos dvišalių santykių perspektyvos, dalyvavimas tarptautinėse operacijose, Gruzijos vidaus padėtis, santykiai su Rusija. Buvo pabrėžta, kad ES bendradarbiavimo su Gruzija gynybos srityje yra nemažai neišnaudoto potencialo.

Liepos 3 d. apie ES prioritetus gynybos srityje, vykdomas operacijas ir turimus pajėgumus NSGK diskutavo su ES Karinio komiteto pirmininku generolu Patriku de Rusjė.

 

 

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto biuro patarėjas

Gintaras Ūsaitis, tel. (8 5)  239 6797

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti