Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkas V. Gedvilas: Europos Sąjungos santykiai su Lotynų Amerikos šalimis ateityje įgaus vis didesnę strateginę svarbą

2013 m. liepos 16 d. pranešimas VIR

 

Seime darbą pradėjo pirmą kartą mūsų šalies istorijoje susirinkę Europos ir Lotynų Amerikos šalių (EUROLAT) parlamentinės asamblėjos atstovai.

 

Seime – Europos Parlamento, Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regiono šalių parlamentinės asamblėjos atstovai. Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

EUROLAT jungtinio inauguracinio posėdžio metu sveikinimo žodį taręs Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas pabrėžė, kad Europos Sąjungos santykiai su Lotynų Amerikos šalimis ateityje įgaus vis didesnę strateginę svarbą. „Sparčiai plečiasi ir Europos Sąjungos ekonominiai santykiai su Lotynų Amerikos šalimis – užbaigtos derybos dėl laisvos prekybos su Centrinės Amerikos šalimis, taip pat su dviem Andų bendrijos valstybėmis: Peru ir Kolumbija. Tikimės, kad derybos su MERCOSUR šalimis taip pat bus sėkmingai užbaigtos. Labai vertiname strateginę partnerystę su viena iš BRIC šalių – Brazilija“, – kalbėjo Seimo vadovas.

V. Gedvilas pasidžiaugė nuolat augančiu ekonominiu Lietuvos ir Lotynų Amerikos šalių bendradarbiavimu.Auga tiek importo, tiek eksporto apimtys. Neseniai Seimo Užsienio reikalų komitetas pritarė diplomatinių santykių užmezgimui su Kuba. Tai dar vienas svarbus žingsnis į priekį bendradarbiaujant su Lotynų Amerikos šalimis“, – tvirtino Seimo Pirmininkas.

Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, labai svarbu, kad tarp ES ir Lotynų Amerikos valstybių būtų dialogas. Jo teigimu, Europa išlieka pačiu svarbiausiu žaidėju visame pasaulyje. „Mes nesame orientuoti vien tik į Rytus ar Šiaurę, mūsų santykiai su Pietumis yra nemažiau svarbūs“, – akcentavo L. Linkevičius.

Europos Parlamento narė, Delegacijos Europos ir Lotynų Amerikos šalių parlamentinėje asamblėjoje pavaduojanti narė Laima Liucija Andrikienė perdavė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą, kuriame sakoma, kad Europai ir Lotynų Amerikai šis renginys yra labai svarbus siekiant skatinti bendras vertybes, interesus ir tikslus. Dialogas tarp Europos Parlamento ir Lotynų Amerikos yra pavyzdys ir vertingas politinio bendradarbiavimo instrumentas, šalies vadovę citavo L. L. Andrikienė. Pasak D. Grybauskaitės sveikinimo, Lietuva, pirmininkaudama ES Tarybai, džiaugiasi galėdama prisidėti prie abipusių interesų skatinimo.

Kaip pažymėjo EUROLAT pirmininkas, atstovaujantis Lotynų Amerikos šalims, Leonelis Vaskesas Bukaras (Leonel Vásquez Búcaro), Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regiono šalių atstovai siekia glaudesnio bendradarbiavimo su Europa. „Mūsų žinia Europai – pats laikas pašalinti visas sienas“, – teigė L. Vaskesas Bukaras, pridurdamas, kad Lotynų Amerika yra vieninga ir stipri.

EUROLAT pirmininkas, atstovaujantis ES, Europos Parlamento narys iš Ispanijos Chosė Ignacijus Salafranka Sančesas Neira (José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra) akcentavo, kad turime kartu kovoti su kylančiais iššūkiais, turime užtikrinti regionų bendradarbiavimą ne tik prekybos srityje.

Seimo narys, Demokratijų bendrijos Parlamentinio forumo pirmininkas Emanuelis Zingeris išreiškė viltį, kad Lotynų Amerikos šalių patirtis taip pat prisidės prie brandžios demokratijos kūrimo.

Europos Parlamento, Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regiono šalių parlamentinės asamblėjos atstovai (EUROLAT) liepos 16–18 dienomis vyksiančiuose posėdžiuose svarstys politikos aktualijas, migracijos, dvišalio ir tarpregioninio bendradarbiavimo, kasybos ir prekybos žaliavomis klausimus, aptars piliečių dalyvavimo demokratijos procese, kovos prieš narkotikų vartojimą, korupcijos ir skaidrumo, formaliojo ir neformaliojo švietimo problemas, apžvelgs maisto saugos bei moterų padėtį.

Europos ir Lotynų Amerikos šalių parlamentinė asamblėja (EUROLAT) yra dviejų regionų – Europos Sąjungos ir Lotynų Amerikos bei Karibų jūros regiono šalių – strateginės partnerystės parlamentinė institucija. EUROLAT sudaro 150 narių, 75 yra iš Europos Parlamento, o kiti 75 – iš Lotynų Amerikos šalių.

 

Rimas Rudaitis

Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti