Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

L. L. Andrikienė: EUROLAT susitikimai Vilniuje sustiprins ES ir Lotynų Amerikos bei Lietuvos ir Lotynų Amerikos ryšius

2013 m. liepos 18 d. pranešimas VIR

 

Spaudos konferencijoje (iš kairės): Leonelis Vaskesas Bukaras, Laima Liucija Andrikienė, Chosė Ignacijus  Salafranka Sančesas Neira. Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Europos Parlamento narės dr. Laimos Liucijos Andrikienės manymu, EUROLAT renginys neabejotinai pasitarnaus stiprinant Europos Sąjungos ir Lotynų Amerikos bei Lietuvos ir Lotynų Amerikos ryšius. „Tai yra puikus Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai akcentas, papildantis visą mūsų pirmininkavimo prioritetų paletę“, – spaudos konferencijoje, kurioje buvo apibendrinti EUROLAT nuolatinių komitetų posėdžių rezultatai, sakė Europos Parlamento delegacijos Europos ir Lotynų Amerikos šalių parlamentinėje asamblėjoje pavaduojanti narė L. L. Andrikienė.

EUROLAT pirmininkas, atstovaujantis ES, Europos Parlamento narys iš Ispanijos Chosė Ignacijus Salafranka Sančesas Neira (José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra) ir EUROLAT pirmininkas, atstovaujantis Lotynų Amerikos šalims, Leonelis Vaskesas Bukaras (Leonel Vásquez Búcaro), dėkodami Lietuvai už svetingumą, pasidžiaugė susitikimų metu įvykusiomis turiningomis diskusijomis.

Anot Ch. I. Salafranko Sančeso Neiros, posėdžiuose apžvelgta demokratijos ir politinė padėtis ES ir Lotynų Amerikos šalyse, diskutuota žaliavų, švietimo klausimais, kalbėta apie vizų palengvinimą ir liberalizavimą Andų Bendrijos nariams, aptarti įvairūs susitarimai su Lotynų Amerikos šalimis, derybos su MERCOSUR šalimis. EUROLAT pirmininkas taip pat pabrėžė, kad pradėtos diskusijos siekiant užbaigti laisvosios prekybos ir investicijų sutartį tarp JAV ir ES. Prelegento tvirtinimu, šie susitarimai prisidėtų prie ES ir Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regiono ryšių gerinimo.

L. Vaskesas Bukaras akcentavo, kad nuolatinių komitetų posėdžiuose buvo aptarti regioninio saugumo Lotynų Amerikos šalyse, vienos iš didžiausių problemų regione – kovos prie narkotikų platinimą klausimai. Jo tvirtinimu, politinis bendradarbiavimas tarp abiejų regionų yra įmanomas. „Mes tikime, kad Europa yra pagrindinė mūsų sąjungininkė kultūriniu, socialiniu, politiniu aspektu“, – pabrėžė EUROLAT pirmininkas.

L. Vaskesas Bukaras taip pat atkreipė dėmesį į parengtą bendrą deklaraciją dėl incidento, susijusio su Bolivijos Prezidentu Evu Moralesu, kuriam iškilo sunkumų kertant ES valstybių narių oro erdvę. Anot EUROLAT pirmininko, šis incidentas paskelbtas nepriimtinu ir pažeidžiančiu tarptautinę teisę.

 

Rimas Rudaitis

Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti