Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime – Ukrainos baikerių išsakytos viltys siekti narystės ES

2013 m. rugpjūčio 28 d. pranešimas VIR

 

Ukraina – Europos valstybė ir nori būti pilnateise Europos Sąjungos (ES) šeimos nare. Tokią žinią ES Tarybai pirmininkaujančiai Lietuvai atvežė 15 baikerių iš Ukrainos delegacija, vadovaujama Ukrainos Aukščiausiosios Rados nario Rustamo Raupovo.

 

 

„Džiaugiamės jūsų iniciatyva ir sveikiname Ukrainos siekius tapti ES nare. Šiuo metu Lietuva pirmininkauja ES Tarybai Mes sieksime, kad lapkričio mėnesį Vilniuje vyksiančiame viršūnių susitikime būtų pasirašyta asociacijos sutartis. Tai būtų labai rimtas žingsnis, padedant Ukrainai įstoti į ES. Tai yra planas „A“ – kad Ukraina pasirašytų sutartį. „B“ plano nėra, – pasitikdamas svečius sakė Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas.

„Mūsų pagrindinis tikslas – gyventi Ukrainoje, kaip gyvenama Europoje, gyventi pagal tuos pačius demokratinius, žmogaus teises užtikrinančius principus. Važiuodami bendravome su žmonėmis, žiūrėjome, kaip jie gyvena, kaip kuria savo gyvenimą. Ir žinote, mums tai labai patiko. Manome, kad tai yra būtent tai, kas turi būti mūsų šalyje“, – dėkodamas už Lietuvos paramą sakė R. Raupovas.

Didžiajame Seimo rūmų kieme baikerius taip pat pasitiko Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vytautas Gapšys, Seimo Pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Emanuelis Zingeris.

Rugpjūčio 24-ąją – Ukrainos Nepriklausomybės dieną, su šūkiu „Ukraina – į Europą“ iš Kijevo išvykę ir pervažiavę Slovakiją, Vengriją bei Lenkiją 15, iš 18 startavusių baikerių, tarp kurių – Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatai, kanceliarijos darbuotojai, šiandien iš Vilniaus pasuks į Baltarusiją ir per šią valstybę grįš atgal Į Kijevą. Iš viso baikeriai ketina įveikti 3000 km.

Žygį organizuoja opozicinė Ukrainos partija „UDAR“, kuriai vadovauja Vitalijus Kličko, pasak kurio, laisvos sielos baikeriai tiki Ukrainos ateitimi Europoje ir laukia, kad lapkričio mėnesį Vilniuje būtų pasirašyta asociacijos sutartis su Europos Sąjunga.

 

Lapkričio 28–29 dienomis Vilniuje vyks trečiasis Rytų partnerystės Viršūnių susitikimas, kuriame bus siekiama pažangos politinės asociacijos ir ekonominės integracijos procesuose su Rytų partnerystės šalimis.

Rytų partnerystės iniciatyva, kuri apima ES santykius su šešiomis Rytų partnerėmis - Baltarusija, Ukraina, Moldova, Gruzija, Armėnija ir Azerbaidžanu, yra siekiama stiprinti dvišalį ir daugiašalį bendradarbiavimą su šiomis šalimis, remti jose vykdomas reformas ir priartinti jas prie Europos Sąjungos.

Nuotraukas iš baikerių vizito galite pamatyti čia: http://www.flickr.com/photos/97441645@N08. Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova). nuotraukos.

 

Saulė Eglė Trembo,

Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected])


  Siųsti el. paštuSpausdinti