Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

NATO vadovas A. F. Rasmusenas: būtina investuoti į stiprią NATO ir ES partnerystę

2013 m. rugsėjo 6 d. pranešimas VIR

 

NATO Generalinis Sekretorius Andersas Fogas Rasmusenas (Anders Fogh Rasmussen) mano, kad siekiant užtikrinti saugumą būtina investuoti ne tik į NATO, bet ir į stiprią NATO ir ES partnerystę. „Aš tikiu Europa ir NATO ir esu tikras, kad europiečiai neturėtų išlikti vien tik stebėtojais pasaulyje. Mes galime ir privalome būti aktyviais veikėjais pasaulyje“, – teigė NATO vadovas Seime vykstančioje Tarpparlamentinėje bendros užsienio ir saugumo politikos bei bendros saugumo ir gynybos politikos konferencijoje.

 

NATO vadovas A. F. Rasmusenas. Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Pasak NATO Generalinio Sekretoriaus, per pastaruosius 4 metus dauguma Europos NATO sąjungininkių sumažino savo išlaidas gynybai, nors pasauliniai saugumo iššūkiai vis didėja dėl nestabilumo, platinamų ginklų, terorizmo, kibernetinių atakų ir kt. „Norint šiuos iššūkius įveikti būtini minkštosios galios instrumentai, tačiau šią galią reikia paremti ir tinkamais kariniais pajėgumais“, – pažymėjo A. F. Rasmusenas. Jo nuomone, jei Europa neinvestuos daugiau finansiškai ir politiškai į gynybą ir saugumą, tuomet ateityje nebus galima kalbėti apie jos įtaką pasaulyje.

Kaip tvirtino pranešėjas, NATO ir ES laikosi vienodų vertybių, atlieka tas pačias iššūkių analizes, abi organizacijos eina bendru keliu ir siekia to paties tikslo – Europos, kur piliečiai dalijasi atsakomybe už saugumą ir kuri išlieka gėrio pasaulyje jėga. Aptardamas ES ir NATO bendradarbiavimo ateitį, NATO Generalinis Sekretorius pažymėjo, kad einant šiuo keliu būtina užtikrinti, kad vieni kitiems netrukdytumėme įgyvendami panašius projektus. A. F. Rasmuseno nuomone, bendradarbiavimas, o ne dubliavimas yra kelias į sėkmę.

Kalbėdamas apie situaciją Sirijoje, NATO vadovas A. F. Rasmusenas pabrėžė, kad NATO sąjungininkai pasmerkė šį išpuolį pačiais griežčiausiais žodžiais ir mano, kad už tokį išpuolį turi būti atsakyta. Anot jo, situacija Sirijoje rodo, kad mes ir toliau susiduriame su saugumo iššūkiais, todėl itin svarbu, kad būtume pasirengę kartu įveikti juos.

NATO Generalinis Sekretorius padėkojo Lietuvai, pirmą kartą pirmininkaujančiai Europos Sąjungos Tarybai, už raginimą ES ir NATO bendradarbiauti. Anot A. F. Rasmuseno, Lietuva įrodė, kaip galima visiems kartu spręsti svarbius klausimus. „Ji itin daug prisidėjo prie mūsų operacijų, įskaitant ir mūsų nuolatinę misiją Afganistane. Lietuva taip pat buvo lyderė diskutuojant apie energetinį saugumą. Man iš tiesų bus džiugu apsilankyti šiandien atidaromame Energetikos saugumo kompetencijų centre Vilniuje“, – sakė NATO Generalinis Sekretorius A. F. Rasmusenas.

Daugiau informacijos apie Tarpparlamentinę bendros užsienio ir saugumo politikos bei bendros saugumo ir gynybos politikos konferenciją galite rasti Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai parlamentinio matmens interneto svetainėje.

 

Rimas Rudaitis

Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti