Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininko pavaduotojo G. Kirkilo pranešimas: Siekiame energetinio solidarumo Europoje ir transatlantiniuose santykiuose

 

 

2013 m. rugsėjo 20 d. pranešimas VIR

 

 

„Lietuva, kuri buvo viena iš tų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių, reikšmingai prisidėjusių prie to, kad energetinis saugumas ir bendros Europos energetikos vidaus rinkos sukūrimas atsidurtų ES darbotvarkės prioritetuose, didžiuojasi, galėdama tiesiogiai prisidėti prie energetinio solidarumo kūrimo ne tik Europoje, bet ir transatlantiniuose santykiuose“, – sakoma Seimo Pirmininko pavaduotojo ir Europos reikalų komiteto pirmininko Gedimino Kirkilo sveikinimo kalboje rugsėjo 20 d. konferencijoje Seime „Energetinis solidarumas Europoje: Europos energetikos bendrijos link“.

G. Kirkilo tvirtinimu, „Europos energetikos bendrijos sukūrimas iki 2015 metų, kai ES neturėtų likti jokių izoliuotų energetinių salų, ir nė viena ES valstybė narė neliktų atskirta nuo Europos dujų ir elektros tinklų, taps istoriniu įvykiu. Tai turėtų mūsų piliečiams užtikrinti saugų energijos tiekimą palankiomis kainomis bei sudaryti sąlygas Europos ekonomikos stabilumui ir verslo konkurencingumui didinti“.

Kalboje teigiama, kad prieš porą savaičių Lietuvoje atidarytas NATO energetinio saugumo kompetencijos centras, tarp kurio svarbiausių uždavinių – karinio energetinio saugumo analizė ir konsultacijos, galėtų tapti NATO ir ES bendradarbiavimo energetinio saugumo srityje platforma. „Lietuva siekia, kad karinis energetinis saugumas taptų ES valstybių narių gynybos ir ES Bendrosios saugumo ir gynybos politikos darbotvarkės dalimi“, – įsitikinęs G. Kirkilas.

 

Seimo Pirmininko pavaduotojo Gedimino Kirkilo patarėja

Morta Vidūnaitė (tel. (8 5)  239 6278, mob. 8  612 01121; el. p.: [email protected])

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti