Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Europos Parlamento narys A. Saudargas: Europai reikalinga bendra energetikos politika

2013 m. rugsėjo 20 d. pranešimas VIR

 

Seime vykstančiame Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės Parlamentinės Asamblėjos (EURONEST PA) Energetikos saugumo komiteto seminare „Rytų partnerystės perspektyvos energetinio efektyvumo ir atsinaujinančių energijos išteklių srityje“ pagrindinis dėmesys skirtas būtinybei formuoti bendrą Europos energetikos politiką.

Pasak vieno renginio iniciatorių ir dalyvių – Europos Parlamento nario, EURONEST Parlamentinės Asamblėjos Energetinio saugumo komiteto nario Algirdo Saudargo, nors ES teisėkūros procesas energetikos srityje labai intensyvus, teisės aktai yra nuolat atnaujinami, pasigendama bendros Europos energetikos politikos. Europarlamentaras pažymi, kad ES turi savų energetikos šaltinių, tačiau vis tiek yra labai priklausoma nuo importo, tuo metu Rytų kaimynystėje yra turtingas naftos ištekliais Azerbaidžanas.

 

Europos Parlamento narys, EURONEST Parlamentinės Asamblėjos Energetinio saugumo komiteto narys Algirdas Saudargas. Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotrauka.

 

A. Saudargo įsitikinimu, tokie renginiai, kaip EURONEST PA Energetikos saugumo komiteto seminaras, kuriuose įvairių šalių politikai ir ekspertai dalijasi savo patirtimi, naujovėmis, padeda suderinti interesus. Pateikta informacija vėliau būna panaudojama EURONEST PA Energetikos saugumo komiteto rengiamuose dokumentuose.

Europos Parlamento narys džiaugėsi, kad į Vilnių skaityti pranešimo atvyko ekspertas iš Rusijos, seminaro metu kalbėta ir apie galimybę į kitus renginius kviesti ekspertus iš kitų valstybių, pavyzdžiui Turkijos.

Rytų kaimynystė – vienas iš ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos prioritetų. Ne mažiau svarbią vietą užima ir energetinio saugumo klausimai. A. Saudargas akcentavo, kad Seimo rūmuose vykstantis renginys  prisideda prie šių mūsų valstybei itin svarbių klausimų sprendimo.

Seime vykstančiame seminare aptariami šie klausimai: energijos vartojimo efektyvumas, atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo skatinimas, bendradarbiavimas energijos vartojimo efektyvumo didinimo ir atsinaujinančių išteklių energetikos srityje bei šio bendradarbiavimo galimybės įgyvendinant Rytų partnerystės politiką, vyko diskusijos kaip ES ir Rytų partnerystės šalys gali suvienyti jėgas didinant energijos vartojimo efektyvumą ir skatinant atsinaujinančių išteklių energetiką.

 

Daugiau informacijos apie Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės Parlamentinės Asamblėjos (EURONEST PA) Energetikos saugumo komiteto seminarą galite rasti Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai parlamentinio matmens interneto svetainėje.

 

Saulė Eglė Trembo,

Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected])


  Siųsti el. paštuSpausdinti