Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininko pavaduotojo P. Auštrevičiaus pranešimas: „Krizę įveiksime tik nuosekliai gilindami ES integraciją“

2013 m. spalio 5 d. pranešimas VIR

 

 

Penktadienį į diskusiją susirinkę federalistinę Europos Sąjungos (ES) viziją puoselėjantys politikai ir kiti visuomenės veikėjai aptarė ekonominės integracijos ES perspektyvas. Diskusijoje, kurią surengė Europos federalistų sąjunga Lietuvoje (EFSL), dalyvavo Seimo nariai, akademikai, studentai, kiti visuomenės veikėjai.

Kaip teigė Seimo Pirmininko pavaduotojas, EFSL pirmininkas Petras Auštrevičius, paskutinių penkerių metų krizė Europoje atskleidė daug trūkumų, kurie egzistuoja institucinėje ES sąrangoje ekonomikos, finansų ir pinigų politikos kontekste, ypač bendros valiutos – euro – tvarumo požiūriu. „Todėl ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, itin svarbu tvirtai žengti į priekį tikros ekonominės, fiskalinės sąjungos link, sukurti veiksmingą bankų sąjungą. Tik tuomet galų gale galėsime išbristi iš krizės ir prisidėti prie visos ES konkurencingumo didinimo. Kitaip tariant, krizę Europoje galutinai įveiksime tik gilindami ekonominę integraciją“, – teigė P. Auštrevičius.

Diskusijoje dalyvavo ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) docentas, VšĮ ESTEP direktorius dr. Klaudijus Maniokas. Jis pristatė ekonominio ir fiskalinio federalizmo Europos Sąjungoje raidą, bet suabejojo, ar artimiausioje ateityje šioje srityje įmanomi greiti ir esminiai pokyčiai. Anot K. Manioko, praėjusių kelerių metų judėjimą fiskalinės sąjungos link lėmė rinkų, o ne rinkėjų spaudimas – jam sumažėjus, sulėtėjo ir judėjimas.

Pranešimą apie bankų sąjungą skaitė ir Lietuvos banko specialistas, TSPMI dėstytojas Marius Skuodis, kurio nuomone, finansų krizė, nors ir prasidėjusi už Atlanto, atskleidė struktūrines ekonomines problemas Europoje. Anot M. Skuodžio, neįmanoma suderinti laisvo kapitalo judėjimo tarp valstybių narių, finansinio stabilumo ir tuo pačiu išlaikyti finansų sektoriaus priežiūrą nacionalinių institucijų rankose. Iš šių trijų siekiamybių vienu metu įmanoma pasiekti tik dvi, todėl ES šalys turi aiškiai pasirinkti savo prioritetus.

EFSL yra nevyriausybinė organizacija, visuomeninis judėjimas siekiantis stiprios ir vieningos Europos. Europos federalistus vienijančios organizacijos veikia 18-oje Europos valstybių, kurioms iš viso priklauso daugiau nei 50 tūkst. narių. EFSL yra pirmoji tokia organizacija Baltijos šalyse.

 

Daugiau informacijos:

Petras Auštrevičius, Seimo Pirmininko pavaduotojas

Tel. 8 698 42 671

[email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti