Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo nario A. Strelčiūno pranešimas: parlamentaras Vietos savivaldos dienos proga susitiko su seniūnaičiais

2013 m. spalio 10 d. pranešimas VIR

 

Šiandien Seimo narys Algis Strelčiūnas Vietos savivaldos dienos proga Seime organizavo susitikimą-diskusiją „Seniūnaičių vaidmuo Lietuvos vietos savivaldoje“. Į diskusiją buvo pakviesti  Vilniaus mieste išrinkti seniūnaičiai. Pranešimus skaitė ir diskusiją vedė Seimo nariai A. Strelčiūnas ir Donatas Jankauskas.

Diskusijos metu seniūnaičiai išsakė pagrindines problemas, su kuriomis susiduria: tai nepakankamas informacijos gavimas, jų darbo nuvertinimas, per mažos galimybės daryti įtaką priimant sprendimus. Svarstant šių problemų sprendimo galimybes buvo nutarta, kad tikslinga įteisinti tiesioginius seniūnų rinkimus, kurie suteiktų daugiau galimybių jiems veikti ir turėti daugiau įtakos sprendžiant savo gyvenamosios vietovės reikalus tos vietos bendruomenių atstovams – seniūnaičiams.

Taip pat seniūnaičiai palaikė A. Strelčiūno pateiktą įstatymo pakeitimo projektą („Vietos savivaldos įstatymo 33 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas“, Nr. XIIP-442), kuriame jis siūlo pailginti seniūnaičių kadenciją ir įvesti nuostatą, kad į seniūnaičius gali kandidatuoti tik tie asmenys, kurie gyvena toje seniūnaitijoje. Šis patikslinimas tapo itin aktualus, nes seniūnaičiai įeina į Vietos bendruomenių tarybas, kurios priima sprendimus, kaip reikia panaudoti gautas lėšas, skirtas tenkinti vietos bendruomenės poreikius. Praktika rodo, kad šiuo metu ne visi seniūnaičiai priklauso tai bendruomenei, kuriai atstovauja, todėl ne visada atsižvelgia į žmonių nuomonę ir poreikius.

Apibendrinant galima teigti, kad seniūnaičiai yra vieni aktyviausių savo atstovaujamos bendruomenės narių, kurie siekia kiek įmanoma labiau ir produktyviau spręsti bei įgyvendinti savo bendruomenės reikalus.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys                                                                                                   

Algis Strelčiūnas

Tel. (8 5) 239 6608, mob. 8 698 42 145

[email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti