Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo LSDP frakcijos narės G. Purvaneckienės pranešimas: „Baltijos sveikatos turizmo klasterio įsteigimas sustiprintų Baltijos regiono konkurencingumą“

2013 m. spalio 11 d. pranešimas VIR

 

Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje (BA) pirmininkė, socialdemokratė Giedrė Purvaneckienė šiandien dalyvavo Susitarimo memorandumo tarp Lietuvos medicinos turizmo klasterio, Lietuvos kurortų asociacijos, Latvijos sveikatos turizmo klasterio, Latvijos kurortų asociacijos ir Estijos sveikatos turizmo klasterio pasirašymo ceremonijoje, kuri vyko Baltijos Asamblėjos kartu su Lietuvos kurortų asociacija surengtoje konferencijoje Seime „Baltijos jūros regiono bendros regioninio turizmo koncepcijos plėtra“.

„Lietuvos, Latvijos ir Estijos sveikatos turizmas turi daug žadančią ateitį, ypač jei Baltijos valstybės toliau sėkmingai bendradarbiaus šioje srityje. Padedant Baltijos Asamblėjos Ekonomikos reikalų komitetui šis klausimas netrukus turėtų pasiekti ir vyriausybinį lygmenį. Baltijos sveikatos turizmo klasterio įsteigimas iki 2014 m. vasario 1 d., taip pat atitinkamos strategijos ir veiksmų plano patvirtinimas jau netolimoje ateityje turėtų padėti galvoti apie vieningo sveikatos turizmo regiono tarp trijų valstybių sukūrimo“, – po konferencijos teigė G. Purvaneckienė.

Susitarimo memorandumo tikslas – skatinti Baltijos regiono sveikatos turizmo sektoriaus plėtrą ir didinti jo globalų konkurencingumą stiprinant bendradarbiavimą tarp trijų Baltijos valstybių sveikatos turizmo klasterių ir asociacijų nacionaliniu lygmeniu. Galutinis tokio bendradarbiavimo tikslas – įsteigti Baltijos sveikatos turizmo klasterį, preliminariu pavadinimu „BALT HTC“, kuris žymiai padidintų sveikatos turizmo paslaugų eksportą ir kokybę bei pagerintų visų Baltijos valstybių konkurencingumą ir pelną šioje srityje. 

Baltijos Asamblėjos renginyje taip pat dalyvavo Seimo LSDP frakcijos nariai: Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis ir Seimo delegacijos BA narys, Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Bronius Pauža ir Birštono merė socialdemokratė Nijolė Dirginčienė.

Baltijos Asamblėja yra Lietuvos, Estijos ir Latvijos parlamentų bendradarbiavimo tarptautinė organizacija, sudaryta remiantis 1990 m. gruodžio 1 d. Vilniuje priimtu bendru sprendimu. BA sekretoriato buveinė yra Rygoje, Latvijoje. Asamblėja turi savo simboliką ir vėliavą. Į BA kiekvienos Baltijos valstybės parlamentas, laikydamasis patvirtintų procedūrų taisyklių ir proporcinio politinio atstovavimo nacionalinėje delegacijoje principo, patvirtina nuo 12 iki 20 parlamentarų. BA veikia šie nuolatiniai komitetai: Aplinkosaugos ir energetikos komitetas, Ekonomikos reikalų, komunikacijų ir informatikos komitetas, Socialinių reikalų komitetas, Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, Teisės ir saugumo reikalų komitetas.

 

Daugiau informacijos:

LSDP infocentras

Morta Vidūnaitė

Mob. 8 612 01 121


  Siųsti el. paštuSpausdinti