Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

P. Koksas: asociacijos sutartis taptų Ukrainos keliu į modernizaciją

2013 m. spalio 28 d. pranešimas VIR

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Šiandien Seime vykstančiame Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos 50-ąjame posėdyje (L COSAC) Europos Parlamento stebėjimo misijos Ukrainoje specialusis pasiuntinys Patas Koksas (Pat Cox) paskelbė pranešimą „Parlamentinė diplomatija. EP ir Ukraina – atvejo analizė“, kuriame pristatė situaciją Ukrainoje įgyvendinant Europos Sąjungos iškeltas sąlygas prieš Vilniaus viršūnių susitikimą, tarp jų – Julijos Tymošenko ir kitų politikų kalinimo klausimą.

Pasak specialiojo pasiuntinio, nors šiuo metu Ukraina dar neatitinka visų iškeltų sąlygų, tačiau tikslas pasistengti situaciją pakeisti laiku, kad viskas baigtųsi sėkmingai, išlieka. Anot jo, jau rytoj į Ukrainą išvyksianti misija tikisi pasiekti, kad per artimiausias keletą savaičių J. Tymošenko būtų pervežta gydymui į Berlyną, „todėl parlamentinė iniciatyva, aukštoji politinė diplomatija labai daug prisidės, kad ši misija būtų pasiekta“, – sakė P. Koksas.

Jis pabrėžė, kad asociacijos sutarties pasirašymas taps „keliu į modernizaciją ir antru pagal svarbą įvykiu po 1991-ųjų metų referendumo Ukrainoje“.

„Labai noriu padėkoti Martinui Šulcui už jo norą rizikuoti ir įsitraukti į šią situaciją. Jis ėmėsi šios rizikos ir todėl, mes jau beveik pasiekėme tikslą, kad Ukraina įgyvendins iškeltas sąlygas“, – sakė P. Koksas. 

 

 

Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5)  239 6211


  Siųsti el. paštuSpausdinti