Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo TS-LKD frakcijos pranešimas: susirūpinta dėl Kauno miesto savivaldybės finansavimo

2013 m. lapkričio 15 d. pranešimas VIR

 

Šiandien spaudos konferencijoje Seime Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas pažymėjo, kad spalio 25 d. susisiekimo ministras yra pasirašęs įsakymą dėl svarbių valstybei vietinės reikšmės kelių ir gatvių dalinio finansavimo 2013 metais sąrašo patvirtinimo, kuriuo 52 mln. litų iš rezervo fondo paskirstyti visoms šalies savivaldybėms, išskyrus Vilniaus ir Kauno. Kad Vilniaus miesto savivaldybei neskirta papildomų lėšų, suprantama, nes sostinė gavo papildomai 16 mln. litų dėl Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai. Tačiau kodėl papildomų lėšų neskirta Kaunui?

„Tai akivaizdus mūsų savivaldybės diskriminavimas ir, neatmesčiau prielaidos, kad politiniu pagrindu, – pažymėjo Kauno miesto meras. – Šį ministro įsakymą apskundėme Vilniaus apygardos administraciniam teismui, nes visos kitos daugkartinės pastangos – geranoriškas kalbėjimas su susisiekimo ministru, Vyriausybės vadovu – neduoda jokių vaisių. Nors minėtame ministro įsakyme lėšos skiriamos svarbiems valstybei objektams finansuoti, tačiau panašu, kad Vyriausybei svarbesni žvyrkeliai, bet ne, pavyzdžiui, Panemunės tiltas, dėl kurio statybos darbų finansavimo buvo sutarta dar praėjusios kadencijos Vyriausybėje.“

Pasak mero, daugelis faktų įrodo, kad neproporcingai paskirstomos akcizo mokesčio ir kelių fondo lėšos. Mokesčių inspekcijos duomenimis, beveik 200 mln. litų patenka į kelių priežiūros fondą vien iš Kauno. Būtent Kauno vairuotojai, pildami kurą sumoka daugiau nei 200 mln. akcizo. Deja, miestui iš valstybės sugrįžta vos 10 mln. litų. Nors Kauno vietinės reikšmės kelių tinklas – 970 mln. kilometrų, o gyventojų skaičiumi – tai antras pagal dydį miestas.

„Kauno miesto savivaldybė prisideda daugiausia kofinansuodama ES lėšomis vykdomus projektus – 31 proc., kai reikalavimas iš ES ir Vyriausybės – 15 proc. Taigi mūsų siekis sutvarkyti kuo daugiau gatvių prisidedant nuosavomis lėšomis yra akivaizdus, tačiau savivaldybės biudžetas irgi ne begalis. Turime tenkinti ir daugiau poreikių bei kitų funkcijų, – pažymėjo A. Kupčinskas. – Norėtųsi tikėti, kad politinės aplinkybės šiuo atveju netaps tendencija. Išskirtinai per visus 20 metų šiemet Kaunui neskirta papildomų lėšų iš rezervo fondo.“

Pritardami ir palaikydami merą spaudos konferencijoje dalyvavo Kaune išrinkti Seimo nariai: Vida Marija Čigriejienė, Rimantas Jonas Dagys, Arimantas Dumčius, Rasa Juknevičienė, Rytas Kupčinskas, Kazimieras Kuzminskas.

Panašu, kad ir gyventojai pritrūko kantrybės. Dėl susidariusios padėties Panemunės ir Šančių gyventojai nusiteikę organizuotai vykti prie Susisiekimo ministerijos ir įteikti mažiausiai 2 tūkst. gyventojų parašų susisiekimo ministrui su išsakytais reikalavimais.

 

Kontaktams:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6275

[email protected]

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti