Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės kalba Aplinkos apsaugos komitetų ir valstybės valdymo ir savivaldybių komitetų pirmininkų susitikime „Makroregioninės strategijos. Jų plėtra ir perspektyvos“

2013 m. lapkričio 25 d.

Vilnius

 

Gerbiamieji svečiai, kolegos parlamentarai, ponios ir ponai! 

Aplinkosaugos klausimai labai svarbūs, tiek juos sprendžiant kiekvienoje šalyje atskirai, tiek priimant bendrus Europos Sąjungai su aplinkosauga susijusius sprendimus. Galime pasidžiaugti, kad Europos Sąjungoje galioja vieni griežčiausių aplinkosaugos reikalavimų pasaulyje. Be Jūsų, gerbiamieji, nebūtume to pasiekę.

Ponios ir ponai!

Makroregioninės strategijos yra santykinai nauja Europos Sąjungos regioninės politikos priemonė. Visi atsimename su kokiu entuziazmu 2009 metais sutikome pirmąją Europos Sąjungos strategiją – Baltijos jūros regiono strategiją. Kad ji atsirastų, nemažai padirbėjo Europos Parlamento nariai iš Baltijos ir Šiaurės valstybių.

Nuo 2009-ųjų praėjo ketveri metai, todėl jau galime matyti pirmuosius Baltijos jūros regiono strategijos rezultatus. Nors ši strategija, beje, kaip ir kitos makroregioninės strategijos, neturi atskiro biudžeto ar institucinės valdymo struktūros, koordinuodami bendrus veiksmus tarp skirtingų valstybių narių, telkdami jau egzistuojančias finansines programas, pasiekėme nemažai.

Šiuo metu vadovaujantis Baltijos jūros regiono strategija vykdoma daugiau kaip 100 projektų. Pagal kitą – Dunojaus regiono strategiją – vykdoma net 150 projektų, o iš viso svarstoma daugiau kaip 400 projektų, kurių vertė – 49 milijardai eurų.

Manau, kad Europos Parlamentas ir toliau turi palaikyti ir plėtoti makroregionines strategijas Europos Sąjungos lygmeniu. Tačiau nacionaliniai parlamentai, turėdami geriausias galimybes palaikyti ryšį tarp strateginio lygmens ir plačiosios visuomenės, turėtų būti aktyvesni.

Aš esu tikra, kad veikdami kartu sugebėsime pasiekti dar geresnių rezultatų priimant aplinkos būklę gerinančius sprendimus.

 

Gerbiamieji susitikimo dalyviai!

Visose konferencijose sakydama kalbą akcentavau, kad pirmininkavimo renginius būtina užbaigti konkrečiais rezultatais – išvadomis, rezoliucijomis ar kitais sprendimais. Naudingai užbaigti konferenciją kviečiu ir jus. Apie priimtus sprendimus turi teisę žinoti ne tik politikai, bet ir mūsų rinkėjai, Europos piliečiai.

Baigdama linkiu įdomių pranešimų, turiningų diskusijų, reikšmingų sprendimų savo valstybių ir visos Europos piliečiams.

Malonios viešnagės Vilniuje!

Dėkoju už dėmesį.

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti