Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininko pavaduotojas P. Auštrevičius: žmogaus teisių padėtis Baltarusijoje negerėja

2013 m. gruodžio 9 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininko pavaduotojo Petro Auštrevičiaus iniciatyva šiandien Seime atverta paroda „Žmogaus teisių pažeidimai ir politinės represijos Baltarusijoje“, skirta Tarptautinei žmogaus teisių dienai paminėti. Parodos pristatymo renginyje taip pat kalbėjo žurnalistė, Baltarusijos žmogaus teisių namų direktorė Ana Gerasimova ir organizacijos „Freedom House“ padalinio Vilniuje vadovas Vytis Jurkonis.

 

Parodą atvėrė A. Gerasimova, P. Auštrevičius ir V. Jurkonis. Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Seimo Pirmininko pavaduotojo teigimu, Seime jau kelintus metus iš eilės pristatoma paroda siekiama atkreipti dėmesį į netoleruotiną situaciją kaimyninėje valstybėje, kurioje pažeidžiamos pagrindinės žmogaus teisės, imamasi prievartos metodų.

P. Auštrevičius pabrėžė, kad žmogaus teisių padėtis Baltarusijoje tikrai negerėja. „Šiuo metu Baltarusijoje yra įkalinti devyni politiniai kaliniai. Šioje valstybėje priimami politiškai motyvuoti teismų sprendimai, mes jiems oponuojame ir tikimės, kad kuo greičiau ateis diena, kai politiniai kaliniai Baltarusijoje taps laisvi. Taip pat 4 asmenys yra dingę, manytina, dėl to, kad oponavo režimui“, – parodos pristatymo renginyje kalbėjo P. Auštrevičius.

Seimo Pirmininko pavaduotojas taip pat pristatė kasmet atnaujinamą sąrašą asmenų, kurie nukentėjo nuo autoritarinio režimo. „Šiame sąraše pateikiami žmonės, kurie nukentėjo dėl savo įsitikinimų ir pozicijų, savo veiklos. Deja, turiu konstatuoti, kad šis sąrašas kasmet ilgėja“, – akcentavo P. Auštrevičius.

A. Gerasimovos teigimu, nepaisant visų pastangų, Baltarusijoje žmogaus teisių padėtis išlieka bloga, represijos per paskutinius devyniolika metų tik auga, pažeidinėjamos opozicijos teisės. Ji išreiškė viltį, kad Europos Sąjungos neatsisakys reikalavimų Baltarusijai išlaisvinti politinius kalinius ir gerbti žmogaus teises.

V. Jurkonis pabrėžė, kad „mažų mažiausia, ką mes, Lietuva, galėtume padaryti – neignoruoti ir būti solidarūs su tais, kurie kovoja už savo laisvę“. Pasak jo, daugiau kaip 20 metų mūsų valstybės patirties įpareigoja aktyviai ginti žmogaus teises.

 

Nerijus Vėta,

Seimo Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 239 6208


  Siųsti el. paštuSpausdinti