Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininko pavaduotojo G. Kirkilo pranešimas: „Europos piliečių metai – parama Ukrainos piliečiams“

2013 m. gruodžio 13 d. pranešimas VIR

 

„Iniciatyva „Europos piliečių metai 2013“ siekiama, kad kiekvieni metai taptų piliečių metais, taip labiau įtraukiant europiečius į Europos Sąjungos (ES) sprendimų priėmimą, nacionalinės politikos formavimą, savanoriškas ir nevyriausybines veiklas. Tačiau šiandien norėčiau pabrėžti, kad ši iniciatyva yra paskata ir parama Europos piliečiams Rytų partnerystės šalyse – Ukrainoje, Gruzijoje, Moldovoje, Azerbaidžane, Armėnijoje ir Baltarusijoje“, – Europos piliečių metų baigiamajame renginyje, kuris gruodžio 12–13 dienomis vyksta Seime, savo sveikinimo kalboje sakė Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas.

„Šiandien, kol mes sėdime šioje jaukioje Seimo Kovo 11–osios salėje, Ukrainos piliečiai kenčia šaltį Kijevo gatvėse, susidurdami su nežinomybe dėl savo ateities, tačiau tvirtai pasisakydami už demokratinę ir europinę savo valstybės ateitį. Todėl aš kviečiu visus Europos piliečius išreikšti solidarumą ir paramą Ukrainos piliečiams“, – kalbėjo jis.

„Europos piliečių metai 2013“ apjungė 62 ES lygmens nevyriausybines organizacijas ir jų tinklus, atstovaujančius daugiau nei 4500 atskirų organizacijų daugiau nei 50 Europos valstybių švietimo, žmogaus teisių, jaunimo, lyčių lygybės, sveikatos, pilietybės ir kitose srityse.

 

Seimo Pirmininko pavaduotojo Gedimino Kirkilo patarėja

Morta Vidūnaitė (tel. (8 5) 239 6278, mob. 8 612 01121; el. p.: [email protected]).


  Siųsti el. paštuSpausdinti