Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininko pavaduotojo G. Kirkilo pranešimas: parlamentaras Seime su Grigiškių gyventojais aptarė užsienio politikos ir energetikos klausimus

2013 m. gruodžio 18 d. pranešimas VIR                                                                                                                   

 

 

Gruodžio 17 d. Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas, Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos narys Gediminas Kirkilas Seime priėmė LSDP Grigiškių poskyrio atstovus, su kuriais aptarė užsienio ir vidaus politikos, energetikos, transporto, verslo ir kitus aktualius klausimus.

„Vienas iš Lietuvos prioritetų yra smulkaus verslo, ypač regionuose, taip pat valstybės ir privataus verslo partnerystės skatinimas įvairiuose sektoriuose. Būdami valdžioje konservatoriai privačių investicijų į Lietuvos verslą ir ūkį politiką vykdė „primokėdami“ iš valstybės biudžeto užsienio bendrovėms kaip „Barclay“, kad šios investuotų Lietuvoje. Tačiau reikia vertinti ir skatinti vietinio privataus verslo investicijas į bendrus viešuosius-privačius projektus, o ne jiems trukdyti ar juos griauti“,  – susitikimo metu su Grigiškių svečiais kalbėjo Seimo Pirmininko pavaduotojas.

Pasak G. Kirkilo, „siekiant Lietuvos ūkio konkurencingumo ir stabilumo, būtina stiprinti profesines sąjungas ir siekti, kad būtų stiprinimas sprendimų priėmimas trišalėje taryboje, kur už vieno derybinio stalo sėda vyriausybė, darbdaviai ir darbuotojų profesinės sąjungos. Kodėl daugelio senųjų Europos valstybių ekonomikos tokios stabilios? Todėl, kad svarbūs klausimai, susiję su darbo santykių reguliavimu, ten sprendžiami trišalėse tarybose“.

„Vokietijoje, sudarant didžiąją koaliciją tarp kanclerės A. Merkel vadovaujamų krikščionių demokratų ir socialdemokratų, derybos dėl koalicijos vyko net 59 dienas. Kodėl? Vokietijos socialdemokratai ant derybų stalo buvo padėję būtent su darbo santykiais susijusius klausimus, ir krikščionys demokratai turėjo nusileisti. Imkime pavyzdį iš jų“, – kalbėjo jis.

Susitikime su Seimo nariu dalyvavo apie dvidešimt LSDP Grigiškių poskyrio atstovų: poskyrio pirmininkas Gintaras Karanda, taip pat bičiuliai Olegas Markovas, Linas Ginaitis, Nerius Burdulis, Viačeslavas Miklaševskis, Eglė Kalkiūtė, Dovilė Daskevičiūtė, Darius Sakevičius, Asta Koževnikova, Dovilė Vildžiūnaitė, Julija Minajeva, Rasa Navickienė, Artūras Nedzveckis, Jolantas Griškus, Alfonas Gedminas, Albinas Adlys, Eduardas Anufrienkovas, Rimantas Vainauskas, Darius Macijauskas, Audrius Šinkūnas.

 

Daugiau informacijos:

LSDP infocentras

Morta Vidūnaitė

Tel. (8 5) 239 6278, mob. 8 612 01 121

[email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti