Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

ŠMKK pritarė Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms

2015 m. gegužės 6 d. pranešimas VIR

 

 

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas (ŠMKK) gegužės 6 d. posėdyje svarstė Visuomenės informavimo įstatymo Nr. I-1418 2, 19, 22, 27, 31, 32, 33, 34, 341, 47, 48 straipsnių pakeitimo ir 402 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo projektą XIIP-2106(2) (toliau – Įstatymo projektas).

Įstatymo projektą inicijavo Lietuvos Respublikos Prezidentė. Įstatymo projekto rengimo metu buvo gauti ir įvertinti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos, Europos teisės departamento, Seimo kanceliarijos Teisės departamento, Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos, Lietuvos radijo ir televizijos asociacijos, Asociacijos ,,Infobalt“, Viasat siūlymai, Seimo paskirtų papildomų komitetų išvados.

Įstatymo projektu siūlomi šie esminiai pakeitimai:

Siūloma atsisakyti retransliavimo veiklos licencijavimo. Nustatoma pranešimo apie ketinimą užsiimti retransliavimo veikla teikimo tvarka. Tačiau, jeigu radijo ir (ar) televizijos programoms retransliuoti bus naudojami radijo dažnių skyrimo radijo ir televizijos programoms transliuoti ir siųsti plane numatyti radijo dažniai (kanalai), retransliuotojas privalės gauti retransliuojamo turinio licenciją. Įtvirtinama nauja poveikio priemonė – ekonominė sankcija (bauda), nustatoma visų be išimties retransliavimo ir televizijos programų paketų platinimo veikla užsiimančių asmenų atsakomybė už Visuomenės informavimo įstatymo reikalavimus atitinkantį retransliuojamų televizijos programų parinkimą, apribojama galimybė teikti valstybės paramą viešosios informacijos rengėjams, išplatinusiems karo propagandą ar informaciją, raginančią prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinančią kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, teritorinį vientisumą, politinę nepriklausomybę, taip pat kurstančią karą ar neapykantą, kiekvienas asmuo įgyja teisę kreiptis į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją ar Žurnalistų etikos inspektorių su motyvuotu skundu dėl galimai draudžiamos informacijos išplatinimo, nustatoma viešojo intereso visuomenės informavimo srityje gynimo teisme galimybė tais atvejais, kai Komisija ar Inspektorius nevykdo ar netinkamai vykdo kontrolę, nustatomas naujas atitikties nacionaliniam saugumui įvertinimo mechanizmas

Komitetas po svarstymo pritarė Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms. Įstatymo projektui dar turės pritarti Seimas.

 

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto biuro padėjėja

Agnė Slančiauskaitė, tel. (8 5) 2 39 6879, el. p. [email protected]

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti