Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Laisvės gynėjų susitikime: „Visada prisiminsime, kodėl esame laisvi“

 

 

 

 

 

 

 

 

2015 m. sausio 12 d. pranešimas VIR­­­­­­

 

Šiandien, sausio 12 d., Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, Seimo Kovo 11-osios Akto salėje įvyko tradicinis Lietuvos valstybės gynėjų susitikimas. Renginio dalyvius pasveikino Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 

 

 

„Prieš 24-rius metus, gindami parlamentą ir Televizijos bokštą, Jūs apgynėte svarbiausia: Lietuvos ryžtą – 1990 metų Kovo 11-osios ir vėlesnius Aukščiausiosios Tarybos nutarimus, nulėmusius pirmuosius atkurtos valstybės žingsnius. Jūs pastūmėjote Lietuvą eiti dar toliau – laisvu – Europos keliu. Pastarųjų metų įvykiai Ukrainoje tik patvirtino šį teisingą mūsų apsisprendimą“, – pažymėjo Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas, sveikindamas Laisvės gynėjų susitikimo dalyvius. „Mūsų valstybės istorijoje Sausio 13-oji pažymėta tragiškais Tautos įvykiais. Mes visada prisiminsime, kodėl esame laisvi. Mūsų Didvyrių auka atvertė naują – modernios Lietuvos istorijos lapą ir įpareigojo visomis išgalėmis saugoti ir ginti pasiekimus, toliau kurti ir stiprinti valstybę“, – sakė G. Kirkilas. „Nuoširdžiai tikiu, kad nūdienos trapiame pasaulyje savo neįkainojama laisvės gynėjų patirtimi Jūs dalinsitės su jaunąja karta“, – išreiškė viltį Seimo Pirmininko pavaduotojas.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas visiems padėkojo už pasiaukojimą, už pasauliui parodytą dvasios jėgą. „Šios dvasinės stiprybės reikia ir šiandien, nes agresorius vėl kėsinasi į mūsų laisvę, Moldovoje, Gruzijoje, Ukrainoje ir Paryžiuje“, – pažymėjo J. Olekas. Jis pasidžiaugė, kad šiandien mūsų laisvę gina savanoriška, profesionali, moderni ir patikima Lietuvos kariuomenė, kuri kartu su NATO kariais budi sargyboje. „Laisvės gynėjų dienos proga linkiu visiems savo darbais saugoti ir branginti mūsų Tėvynę ir niekada neleisti, kad būtų atimta tai, ką apgynė Sausio 13-osios didvyriai, – Lietuvos laisvę!“, – sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

 

 

Pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas Vytautas Landsbergis Laisvės gynėjų susitikime pažymėjo, jog anuomet Lietuva gynė ne tik savo, bet visų sovietų okupuotų šalių laisvę, ir ši pareiga išlieka iki šių dienų. „Mūsų gynybos reikmės dar padidės, o gynyba prasideda nuo dvasios. Tikiuosi, kad politikai, pareigūnai, istorikai ir šviesuomenė bus vieningi, nepamirš garbės. Gynėjai, jūsų darbas nebaigtas, budėjimas tęsiasi. Nesitraukime iš tiesos ir garbės pozicijų, rūpinkimės tvirta pamaina. Kol iš rytų šalies tebedunda grasymai ir užgauliojimai, grąžinkime šauktinių tarnybą“, – sakė V. Landsbergis.

Prisiminimais apie 1991 m. sausio13-ąją pasidalijo Lietuvos parlamento gynėjas, buvęs Ukrainos savanorių bataliono „Aidar“ kuopos vadas Jevhenas Dykyjus. Kalbėdamas apie dabartinę padėtį Ukrainoje, jis dėkojo mūsų šalies žmonėms už paramą Ukrainai ir ragino rūpintis savo valstybės gynyba. „Negalvokite, kad tai tik valstybės ar kariuomenės reikalas. Tai visos tautos reikalas“, – pabrėžė J. Dykyjus.

Prisiminimais apie laisvės gynimą pasidalijo buvęs mokomojo junginio karys plk. Raimundas Vaišnoras, Utenos ir Telšių savanoriai dim. plk. Vitas Antanas Kelevišius, mjr. Petras Ročius, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai. Apie istorinės atminties išsaugojimo svarbą kalbėjo Nepriklausomybės gynėjų sąjungos pirmininkas Arnoldas Kulikauskis. Jaunoji šaulė Sigita Bendikaitė perskaitė pranešimą „Lietuvos didvyrių apgintos vertybės“.

Susitikime bendru sutarimu priimta rezoliucija, kurioje Laisvės gynėjai šalies vadovybę ragina ir toliau teikti paramą  Ukrainai ir stiprinti Lietuvos saugumą.

Laisvės gynėjai po susitikimo Seimo Kovo 11-osios Akto salėje stojo į tradicinę rikiuotę Parlamento galerijoje.

 

Laima Šandarienė

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6206, el. p. laima.sandarienė@lrs.lt)

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti