Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo vadovybė susitiko su Sausio 13-osios aukų artimaisiais ir nukentėjusiais nuo Sovietų Sąjungos agresijos

2015 m. sausio 13 d. pranešimas VIR

 

 

Laisvės gynėjų dieną Parlamento galerijoje Seimo vadovybė susitiko su žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę artimaisiais bei nukentėjusiais nuo Sovietų Sąjungos agresijos 1991 metais. Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė kreipdamasi į susirinkusiuosius pabrėžė, kad be 1991 m. Sausio 13-osios, šiais metais mes neturėtume progos švęsti savo Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio. „Aš esu įsitikinusi, kad jauni žmonės, kurie nematė to, kas čia vyko prieš 24-erius metus, turi tai išgyventi ir pajausti, nes vien papasakoti neužtenka. Taigi labai svarbu, kad nukentėjusiųjų artimieji bendrautų su žmonėmis, ypač su jaunimu, nes taip būtų perduodamos tos emocijos, kurios anuomet buvo čia, prie Lietuvos Respublikos parlamento“, – kalbėjo Seimo vadovė.

 

 Seimo kanceliarijos nuotrauka (autorė - Olga Posaškova)

 

Sausio 13-osios nukentėjusiųjų draugijos pirmininkas Arnoldas Barysas paragino visus ieškoti vienybės ir mylėti savo šalį, kad ir kokiais – sunkiais ar lengvesniais – laikais gyventume.

 

 Seimo kanceliarijos nuotrauka (autorė - Olga Posaškova)

 

Seimo kanclerė Daiva Raudonienė prisiminė, kad tuomet nors ir būdama paauglė jautė šalyje vykstančius pokyčius: „Gerai prisimenu tą dieną, kai Sovietų Sąjungos kareiviai Alytuje važinėjo po gatves karine technika. Bet net ir tada, būdami vaikai, su viltimi tikėjome, kad viskas baigsis ir bus viskas daug geriau, nes Lietuva – laisva. Prabėgo 24-eri metai ir žaizdos gyja, bet dvasinis skausmas primena tą dieną. Todėl dabar mūsų pareiga turimą laisvę puoselėti, ginti  visomis išgalėmis ir perduoti ją iš kartos į kartą“.

 

 

Justė Radzevičiūtė-Laugalienė

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6210, el. p. [email protected])

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti