Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo delegacija Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje ragina pratęsti Rusijos delegacijos teisių Asamblėjoje suspendavimą

 

2015 m. sausio 20 d. pranešimas VIR

 

Sausio 26–30 d. Strasbūre vyksiančios Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) plenarinės sesijos metu bus svarstomas klausimas, ar pritarti 2015 m. atnaujinamiems Rusijos delegacijos įgaliojimams pasibaigus Rusijos delegacijai taikytoms ETPA sankcijoms dėl Krymo aneksijos ir karinės įtampos eskalavimo Rytų Ukrainoje. Remiantis 2014 m. balandžio mėnesį priimta ETPA rezoliucija ,,Pakartotinis svarstymas dėl patvirtintų Rusijos delegacijos įgaliojimų pagrįstumo“, iki 2014 m. sesijos pabaigos Rusijos delegacijai buvo suspenduotos balsavimo teisės, dalyvavimas ETPA valdančiuose komitetuose ir ETPA deleguojamuose rinkimų stebėjimuose. Be to, dokumente pabrėžta, kad Asamblėja pasilieka teisę pilnai anuliuoti Rusijos delegacijos kredencialus, jei Rusijos Federacija neatšauks Krymo aneksijos ir toliau eskaluos krizę Rytų Ukrainoje.

Atsižvelgdama į tai, kad nei vienas Rezoliucijos reikalavimas nėra įvykdytas, o situacija Rytų Ukrainoje netgi pablogėjo ir reikšdama apgailestavimą, kad po balsavimo ir kitų dalinių teisių apribojimo Rusijos delegacija vienašališkai priėmė sprendimą iš viso nedalyvauti ETPA posėdžiuose, t.y. pati atsisakė dialogo, Seimo delegacija ETPA nemato pagrindo Rusijos Federacijos delegacijai grąžinti suspenduotas teises. Seimo delegacija ETPA pabrėžia, kad dialogas su Rusija ETPA rėmuose būtų įmanomas tik Maskvai žengus realius žingsnius deeskalacijos link bei vykdant kitus stojant į Europos Tarybą prisiimtus įsipareigojimus.

 

Birutė Vėsaitė,

Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkė


  Siųsti el. paštuSpausdinti