Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

„Mokomajame Lietuvos Respublikos Seime“: parlamento darbo simuliacija taps realiais jaunimo priimtais dokumentais

2015 m. vasario 17 d. pranešimas VIR

 

Vasario 13–14 d. Vilniuje vyko projektas „Mokomasis Lietuvos Respublikos Seimas“, kurio metu parengti jaunimo politikos pasiūlymai pasieks tikruosius parlamentarus. Projekte dalyvavo daugiau nei šimtas jaunuolių iš visos Lietuvos. Projektą inicijavo jaunimo organizacija DARBAS (JOD).

Šiuo jau ketvirtus metus vykstančiu renginiu siekiama įtraukti jaunus žmones į politiką, supažindinant juos su darbu parlamente, įstatymų leidyba, valstybės valdymo ypatybėmis, Seimo frakcijų darbu, simuliuojant Seimo komitetų ir plenarinių posėdžių veiklą.

Projektą dalyviai pradėjo gyvai giedamu Lietuvos Respublikos himnu, po kurio sekė renginio globėjos Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės sveikinimo žodis. Jaunuosius parlamentarus pasveikinti taip pat atvyko Seimo nariai Vytautas Gapšys, Valdas Skarbalius, Dangutė Mikutienė, Darius Ulickas, Gintaras Tamošiūnas, Seimo kanclerė Daiva Raudonienė, JOD Garbės pirmininkė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė bei buvęs organizacijos pirmininkas Benas Cechanavičius.

Renginys skirtas Vasario 16-ajai, todėl visi dalyviai buvo kviečiami prisidėti prie antrus metus didžiųjų jaunimo organizacijų Lietuvoje organizuojamos akcijos „Su gimtadieniu, Lietuva!“ ir įsiamžinti bendroje nuotraukoje pakeliant akcijos simboliką.

Pirmąją projekto dieną jaunuoliai dirbo 5-iuose komitetuose: Socialinių reikalų ir darbo, Švietimo, mokslo ir kultūros, Nacionalinio saugumo ir gynybos, Valstybės valdymo ir savivaldybių ir Ekonomikos, kuriuose buvo gilinamasi į svarbias jaunimui problemas, jų sprendimo būdus. Visos diskusijos virto realiais dokumentais, kurie buvo svarstomi plenarinio posėdžio metu istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje. Jam pirmininkavo organizacijos įkūrėjas, Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Daugumos pritarimu buvo priimtos keturios rezoliucijos: dėl nevyriausybinių organizacijų (NVO) plėtros įstatymo pakeitimo; dėl paprastesnės brandos egzaminų peržiūrėjimo tvarkos; dėl jaunų žmonių finansinio raštingumo ugdymo; dėl amžiaus cenzo sumažinimo kandidatams į Seimo ir savivaldybių tarybų rinkimus. Šių dokumentų svarstymas deleguotas Seimui, Darbo partijos frakcijai Seime ir ministerijoms. Tikimasi, kad į pasiūlymus ir rekomendacijas bus atsižvelgta.

Iškilmingo renginio uždarymo metu visiems dalyviams buvo įteikti pažymėjimai, patvirtinantys dviejų dienų Seimo darbo simuliaciją, o aktyviausi projekto dalyviai pasveikinti simbolinėmis dovanomis.

„Džiaugiuosi, kad šiais metais atvyko rekordinis dalyvių skaičius, priėmėme net keturis rezoliucijų projektus, o darbas komitetuose bei plenarinio posėdžio metu buvo itin produktyvus ir kupinas diskusijų!“, – kalbėjo JOD pirmininkė Rimantė Vareikaitė.

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

JOD susikūrė 2003-aisiais ir veikia 60-yje Lietuvos savivaldybių bei vienija virš 3000 narių ne tik didžiuosiuose šalies miestuose, bet ir regionuose. Toks mastas leidžia organizacijai pristatyti įvairiapusę Lietuvos jaunimo poziciją.

Renginio globėja: Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Už paramą dėkojame Seimo nariams: Vytautui Gapšiui, Valdui Skarbaliui, Gintarui Tamošiūnui bei kultūros ministrui Šarūnui Biručiui.

 

Daugiau informacijos:

Sandra Džiužaitė

Jaunimo organizacija DARBAS

El. p. sandra.dziuzaite@gmail.com

Mob. 8 640 14 911


  Siųsti el. paštuSpausdinti