Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės kalba iškilmingame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 25-mečio minėjime

2015 m. kovo 11 d. pranešimas VIR

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

Gerbiamieji Lietuvos žmonės,

 

Jūsų Ekscelencijos Lietuvos Respublikos Prezidente, Ministre Pirmininke, Prezidente Valdai Adamkau,

Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininke,

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai,

gerbiamieji kolegos Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės nariai,

šio iškilmingo minėjimo garbūs svečiai ir dalyviai,

 

čia, šioje salėje, 1990 metų kovo 11-osios vakarą Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai pasirašė nepaprastai svarbų dokumentą, iš esmės pakeitusį mūsų Tautos ir valstybės istoriją.

Jie išreiškė visos Tautos apsisprendimą ir valią. Tą dieną mūsų valstybės likimas buvo Tautos atstovų rankose. Tikiu, kad pasirašydami Lietuvos Nepriklausomybės Aktą jie jau buvo laisvi, nes tik laisvi žmonės gali pasirinkti ir tik laisvi žmonės supranta, kad prievarta, agresija, smurtas, teroras yra bejėgiai prieš vidinę žmogaus laisvę.

Gerbiamieji Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, jūsų parašas – tai beribė meilė Tėvynei, tai atsakomybė už jos istoriją, už jos ateitį ir už tuos, kurie kovojo ir žuvo.

Kviečiu tylos minute pagerbti už Nepriklausomybę žuvusius Lietuvos žmones, Anapilin jau išėjusius Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus. Taip pat visus, kurie kovojo už Nepriklausomybės atkūrimą, kurie nenuilstamai, kasdieniu savo darbu iki gyvenimo pabaigos kūrė naują laisvą nepriklausomą Lietuvą.

Ačiū.

Dvidešimt penkeri metai laisvoje ir nepriklausomoje Lietuvoje. Žmogaus gyvenime toks laiko tarpas yra itin reikšmingas. Per jį augama, įgyjamas išsilavinimas, darbo patirtis, kuriami ir puoselėjami santykiai. O ką reiškia 25-eri metai jaunai valstybei? Kaip mes nuėjome šį mūsų valstybės gyvenimo kelią? Turbūt žodžiais būtų sunku nupasakoti. Todėl prašau Jūsų dėmesio į ekranus. Ir čia kviečiu pasižiūrėti mūsų Lietuvos 25-mečio istorijos tik trumpas akimirkas . Bet sakoma – geriau vieną kartą pamatyti, negu kelis kartus išgirsti.

 

Gražios ir prasmingos šventės visiems.

        
           Vaizdo pasakojimas

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti