Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Nepriklausomybės atkūrimo dieną Nepriklausomybės aikštėje pakeltos trijų Baltijos valstybių vėliavos

2015 m. kovo 11 d. pranešimas VIR

  

Šiandien, kovo 11-ąją, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų įvyko trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-osioms metinėms paminėti.

Ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Prezidentas Valdas Adamkus, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis, į Lietuvą atvykęs aukšti užsienio svečiai ir kt.

Lietuvą ir jos žmones sveikino trijų Baltijos valstybių vadovai: Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Estijos Respublikos Rygikogo Pirmininkas Eikis Nestoras (Eiki Nestor) ir Latvijos Respublikos Saeimos Pirmininkė Inara Mūrniecė (Ināra Mūrniece).

 

Seimo kanceliarijos (aut. Džoja Barysaitė) nuotr.

 

„Prieš ketvirtį amžiaus kovo 11-ąją šioje aikštėje šimtai žmonių su pavasarinėmis gėlėmis rankose iki vėlumos laukė, kol Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatai šiuose parlamento rūmuose tvirtai apsispręs ir padės savo parašus ant Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto. Ir tai įvyko“ – sveikindama su valstybės švente kalbėjo Seimo Pirmininkė L. Graužinienė. – Tai mūsų valstybės istorija, įkvepianti kitus, jos niekas nepadovanojo, už ją reikėjo kovoti.“

Estijos Rygikogo Pirmininkas E. Nestoras pabrėžė, kad mūsų trijų valstybių nepriklausomybė ir mūsų laisvė yra bendra – kartu iškovojome, kartu ir saugome. „Būti laisvu taip pat reiškia pareigą dalytis laisvės vertybėmis su tais, kurių laisvei gresia pavojus ir kurie tikisi mūsų paramos. Jei norime būti verti savo laisvės, negalime likti abejingi kovojantiems už savo laisvę. Deja, pastaraisiais metais ši frazė vėl tapo tokia pat reikšminga kaip ir prieš 25-erius metus. Laisvės negalime pasiskolinti, laisvę reikia pasiimti pačiam teisingumu, kova ir pergale“, – sveikindamas Lietuvą su valstybės šventė kalbėjo Estijos parlamento vadovas.

Latvijos Saeimos Pirmininkė I. Mūrniecė savo kalboje sakė, kad šiandien, stovėdami po plevėsuojančiomis Baltijos šalių vėliavomis mes žvalgomės į ketvirčio amžiaus pasiekimus ir užtikrintai žvelgiame į ateities iššūkius. „Prieš 25-erius metus trys Baltijos valstybės viltingai susikibo rankomis tikėdamos savo šalių ir tautų laisve ir nepriklausomybe. Baltijos kelias mus parvedė namo – į Europą, kuriai visada priklausėme. <...> Mūsų laisvės kaina buvo brangi, tačiau visada privalome būti pasirengę ją sumokėti. Nūdiena, kai tarptautinė aplinka, ypač mūsų regione, kelia vis didesnį nerimą, privalome išsaugoti budrumą ir tikėjimą savo valstybe. <...> Esu įsitikinusi, kad turime valios, intelekto, vertybių ir vieningumo, kad tvirtai žengtume XXI amžiuje“, – akcentavo Latvijos parlamento vadovė. I. Mūrniecė.

 

Seimo kanceliarijos (aut. Džoja Barysaitė) nuotr.

 

Šventinio renginio metu grojo jungtinis Lietuvos, Estijos ir Latvijos kariuomenių orkestras, vėliavas kėlė Lietuvos, Estijos ir Latvijos Garbės sargybos kuopos kariai.

 

 

Rimas Rudaitis

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 239 6132, el. p. [email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti