Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininko pavaduotojas, ERK pirmininkas G. Kirkilas: „Lietuva ir Turkija turi daugiau bendradarbiauti švietimo ir kultūros srityse“

2015 m. balandžio 23 d. pranešimas VIR

 

Balandžio 23 d. Seimo II rūmų parodų galerijoje Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas ir Turkijos Respublikos ambasadorė Lietuvoje Aidan Jamadžian atidarė Turkijos fotografo Mustafa Dedeoglu parodą „Amžinasis Stambulas ir jo veidai“. Paroda skirta Turkijos nepriklausomybės dienai, Vaikų dienai ir Turkijos Respublikos Didžiojo Nacionalinio Medžliso įsteigimo 95-osioms metinėms paminėti.

Savo kalbose tiek G. Kirkilas, tiek A. Jamadžian pasidžiaugė dvišaliu bendradarbiavimu įvairiose srityse. G. Kirkilas padėkojo už Turkijos dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Lietuvoje ir jos palaikymą Jungtinių Tautų Organizacijoje bei akcentavo poreikį stiprinti Lietuvos ir Turkijos bendradarbiavimą švietimo ir kultūros srityse.

„Stambulas – tai miestas, jungiantis ne tik du kontinentus ir skirtingas kultūras. Tai nuolatos augantis miestas, kuriame – daugybė autentiškų urbanistinio modernizmo simbolių ir kurio vaizdinys atsispindi jo gyventojų veiduose. Stambule pėdsaką palikęs ir Nobelio premijos laureatas turkų rašytojas Orhanas Pamukas“, – taip pat kalbėjo jis.

Ši fotografijų paroda – tai septynerių menininko darbo metų rezultatas. Stambulas – miestas, kuriame amžių amžius glaudėsi daugybė kultūrų, nors jo didingasis siluetas per amžius išliko nepakitęs. Pagrindinė parodos idėja – dėmesys emocinei vaizdų vertei ir išsitrynęs laiko pojūtis. Užuot vaizdavus, kaip atrodo šiuolaikinis Stambulas, šioje nuotraukų serijoje dėmesys skiriamas šalutinėms miesto gatvėms, jo istoriniams kvartalams, melancholiškiems miesto bruožams, miesto gyventojams ir jų portretams.

Paroda jau buvo surengta Ispanijoje, Bulgarijoje, Gruzijoje, Makedonijoje ir kitose šalyse. Seime paroda bus eksponuojama balandžio 20–27 dienomis, įėjimas laisvas.

 

Mustafa Dedeoğlu gimė 1978 m. Stambule. Baigęs pradinę ir vidurinę mokyklas Turkijoje, išvyko studijuoti į Kiprą. Baigęs studijas Rytų Viduržemio universitete ir gavęs pramonės inžinieriaus diplomą, grįžo į savo gimtąjį miestą Stambulą, kuriame šiuo metu gyvena ir toliau kuria fotografijų etiudus. Prie fotografijos jis pirmą kartą prisilietė 2006-aisiais. Laikui bėgant susidomėjimas fotografija peraugo į vis didėjančią jo gyvenimo aistrą. Savo kūryboje menininkas prioritetą teikia kompozicijai, pasakojimui, emocinei vaizdų vertei ir estetinėms savybėms. Mustafos Dedeoğlu stilius – tai pirmiausia menininko asmenybės ir filosofijos atspindys kiekvienoje jo fotografijoje, o ne ta pačia technika darytų panašių nuotraukų rinkinys. Jo darbai publikuojami įvairiuose vietos ir užsienio meno leidiniuose. Menininkas aktyviai dalyvauja parodose. Mustafa Dedeoğlu yra surengęs personalines parodas Rusijoje, Ispanijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Gruzijoje, Kosove, Makedonijoje, Amerikoje, Teherane ir Prancūzijoje. 

 

Seimo Užsienio reikalų komiteto patarėja Inga Milašiūtė

Tel. (8 5) 239 6799; mob.  8 612 01 625, e. p. [email protected]

 

Seimo Pirmininko pavaduotojo Gedimino Kirkilo patarėja Morta Vidūnaitė

Tel. (8 5) 239 6278; mob. 8 612 01 121,  el. p. [email protected]

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti