Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė palinkėjo, kad visų okupacijos negandas patyrusių žmonių Viltis skambėtų kaip malda kasdien ir visados

2015 m. birželio 15 d. pranešimas VIR

 

Šiandien, birželio 15 d., minint Gedulo ir vilties ir Okupacijos ir genocido dienas Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų surengta iškilminga Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija. Prieš pat vidurdienį pilietinėje akcijoje okupacijos aukų, visų žuvusių už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimas pagerbtas tylos minute.

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Pasak ceremonijoje kalbą sakiusios Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės, šiandien prisimename vieną skausmingiausių Lietuvos istorijos laikotarpių – 50 metų trukusią okupaciją ir masinį lietuvių tautos genocidą. Sovietų okupacija negailestingai išbraukė Lietuvos valstybę iš pasaulio žemėlapio, visais būdais stengėsi palaužti mūsų tautos dvasią. Suluošinti ir nukankinti KGB kalėjimuose, ištremti ir nužudyti gulaguose... Išdraskytos taikios šeimos, išplėšti iš gimtųjų namų artimieji...“, – kalbėjo Seimo vadovė.

Tačiau, anot Seimo Pirmininkės, minėdami skausmo, liūdesio ir gedulo ženklu pažymėtas dienas, nepamirškime visa gaivinančios Vilties. „Ne kas kita, o Viltis teikė stiprybės mūsų tautai pusę šimto metų: Viltis iš tremties grįžti į gimtąją žemę, Viltis vėl gyventi laisvoje valstybėje. Jos vedama mūsų tauta nepasidavė, kovojo ir išliko“, – teigė L. Graužinienė.

Parlamento vadovė palinkėjo, kad „išsipildžiusi tremtinių ir kalinių, laisvės kovotojų ir visų okupacijos negandas patyrusių žmonių Viltis skambėtų kaip malda kasdien ir visados: Lietuva gyva, Lietuva laisva, mes visi esame Lietuva!“

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Vėliau Vilniaus Aukų gatvėje prie Lukiškių aikštės įvyko okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukų pagerbimo ceremonija prie paminklų politiniams kaliniams ir tremtiniams. Renginyje kalbėjo Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kultūros ministras Šarūnas Birutis, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Birutė Teresė Burauskaitė, Nepriklausomybės Akto signataras, Seimo narys Emanuelis Zingeris.

Abiejuose minėjimo renginiuose dalyvavo šalies vadovė, parlamento pirmininkė, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis, Seimo ir Vyriausybės nariai, Nepriklausomybės Akto signatarai, politiniai kaliniai, disidentai, tremtiniai, sostinės svečiai ir vilniečiai.

Ceremonijas vykdė Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir kariuomenės orkestras.

 

Rimas Rudaitis

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 239 6132, el. p. [email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti