Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė susitiko su JAV Atstovų Rūmų Pirmininku Dž. Beineriu

2015 m. birželio 27 d. pranešimas VIR 

 

 

Šiandien į Lietuvą atvykęs Jungtinių Amerikos Valstijų Atstovų Rūmų Pirmininkas Džonas Beineris (John Boehner) Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose dalyvavo oficialiame priėmime Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės kvietimu.

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Pirmininkė, sveikindama aukštus svečius sakė, kad nepaprastai vertina šį svarbų vizitą, vykstantį Lietuvai minint 25-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines. L. Graužinienė išreiškė nuoširdžią padėką už Jungtinių Amerikos Valstijų poziciją sovietų okupacijos metais ir dabartiniu sudėtingu laikotarpiu: „Amerika niekada nepripažino mūsų okupacijos, kuri negailestingai išbraukė Lietuvos valstybę iš pasaulio žemėlapio, visais būdais stengėsi palaužti mūsų tautos dvasią. Nuolat jautėme, kad Jungtinės Amerikos Valstijos yra ištikima mūsų partnerė. Tą jaučiame ir dabar, esant sudėtingai geopolitinei situacijai“.

Seimo Pirmininkė taip pat pabrėžė, kad laisvė, taika ir pagarba žmogiškam orumui – tai vertybės, priklausančios visiems, „nesvarbu, kokiame pasaulio kontinente yra valstybės, kokia kalba jose kalba žmonės“.

 

JAV Atstovų Rūmų Pirmininkas Dž. Beineris ir jo vadovaujama delegacija lankosi Lietuvoje birželio 27–29 dienomis. Birželio 29 d., pirmadienį, Seime vyks Dž. Beinerio ir Seimo vadovybės susitikimas.

 

Jolanta Anskaitienė, Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius

(tel. (8 5) 239 6508, el. p. [email protected])

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti