Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo vadovybė su JAV Atstovų Rūmų Pirmininku Džonu Beineriu aptarė saugumo politikos klausimus

2015 m. birželio 29 d. pranešimas VIR

  

Lietuvos Respublikos Seimo kvietimu Lietuvoje viešintis Jungtinių Amerikos Valstijų Atstovų Rūmų Pirmininkas Džonas Beineris (John Boehner) ir jo vadovaujama delegacija susitiko su Seimo vadovybe ir Seimo komitetų nariais.

Daugiau nei valandą trukusiame susitikime buvo aptarti dvišalio bendradarbiavimo, saugumo politikos ir energetinio saugumo klausimai.

„Jungtinės Valstijos yra strateginė mūsų partnerė, siekiant užtikrinti saugumą ir stabilumą Lietuvoje. Tai, kad Jungtinių Amerikos Valstijų Atstovų Rūmų Pirmininkas Džonas Beineris atvyko į Lietuvą, yra aiškus transatlantinės vienybės ženklas. Šiandien JAV mums reikia labiau nei bet kada. Jungtinių Valstijų lyderystė mums labai svarbi. Tikimės, kad po šio vizito JAV bendradarbiavimas su Lietuva saugumo ir gynybos klausimais dar labiau sustiprės“, – teigia Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Susitikimo pabaigoje Seimo Pirmininkė, padėkojusi už JAV paramą Lietuvos laisvės kelyje, JAV Atstovų Rūmų Pirmininkui įteikė Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio medalį. Po susitikimo JAV delegacija užsuko į Seimo Pirmininko kabinetą, vėliau apžiūrėjo Seimo Sausio 13-osios memorialą. Čia svečiams buvo pristatyta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo istorija.

Tris dienas trukęs JAV Kongreso narių vizitas Lietuvoje šiandien baigiasi.

 

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Seimo Pirmininkės patarėja

Dalia Valentienė

Tel.: (8 5) 239 6030, mob. 8 698 42 786


  Siųsti el. paštuSpausdinti