Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime prasidėjo Lietuvos ir Ukrainos vaikų šachmatų varžybos

2015 m. liepos 2 d. pranešimas VIR

 

Šiandien Seimo rūmuose prasidėjo pirmosios Lietuvos ir Ukrainos vaikų šachmatų varžybos, skirtos Lietuvos Valstybės dienai ir Ukrainos nepriklausomybės deklaracijos pasirašymo 25-osioms metinėms paminėti. Liepos 2–4 dienomis vyksiančių tarptautinių varžybų tikslas – plėtoti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Ukrainos ir skatinti ryšius tarp abiejų šalių jaunimo.

Varžybų dalyvius pasveikinusi Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė sakė: „Šachmatai – intelektuali sporto šaka, tai visa filosofija, strategija ir taktika. Kaip ir politika, kurioje reikalingos visos šios savybės. Todėl nieko keisto, kad čia, Lietuvos Respublikos Seime, jau ne vienerius metus vyksta šachmatų turnyrai.“ Parlamento vadovė taip pat pabrėžė, kad mes turime labai stiprius šachmatininkus parlamentarus.

 

Varžybų dalyvius pasveikino Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė. Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Pirmininkės teigimu, šiose varžybose pergalė jau pasiekta – tai mūsų dviejų valstybių draugystės pergalė. L. Graužinienė išreiškė viltį, kad Seimo rūmuose vykstantis renginys sustiprins mūsų draugystę ir paskatins Lietuvos ir Ukrainos aktyvesnį jaunimo bendradarbiavimą ne tik šioje sporto šakoje, bet ir kitose srityse.

 

Parlamento vadovė įteikė Lietuvos vėliavą Ukrainos jaunimo ir sporto viceministrui Mykolai Movčanui. Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Atidaryme taip pat kalbėjo Seimo narys Julius Sabatauskas, Ukrainos jaunimo ir sporto viceministras Mykola Movčanas, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenka, Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis, Ukrainos šachmatų federacijos prezidentas Viktoras Kapustinas, Ukrainos šachmatų federacijos generalinis sekretorius Anatolijus Hnypas, Lietuvos šachmatų federacijos prezidentas Aleksandras Černovas.

Žaidynių uždarymas vyks liepos 4 d., šeštadienį, 12 val.

 

Nerijus Vėta

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6208, el. p. [email protected])


  Siųsti el. paštuSpausdinti