Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininko pavaduotojas J. Narkevičius perdavė Lietuvos vėliavą Nemėžio totorių bendruomenei

2015 m. rugsėjo 22 d. pranešimas VIR 

 

 

Baltijos regiono (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Lenkijos, Baltarusijos, Kaliningrado srities) ir Europos totorių aljanso šalių atstovų išplėstinis posėdis, konferencijos  apie totorių kultūrą ir tradicijas, susitikimai, diskusijos, didžiausios Baltijos regione Nemėžio totorių bendruomenės kultūros centro atidarymas, skirtingų tautybių atstovų koncertinė programa, ekskursijos, plovas ir šimtalapiai – viso to buvo gausu tris dienas vykusioje totorių tradicinėje šventėje – Sabantujuje.

Šiais metais šventėje, vykusioje rugsėjo 12 d. Nemėžio seniūnijoje, dalyvavo Tarptautinio totorių kongreso vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotojas Šakirovas Danisas Fanisovičius, Turkijos ambasadorė Lietuvoje Aidan Jamadžian ir kitų diplomatinių atstovybių atstovai. Šeimininkus, taip pat visus dalyvius ir svečius atvažiavo pasveikinti ir įteikti padėkas aktyviausiems totorių bendruomenės nariams Seimo Pirmininko pavaduotojas Jaroslavas Narkevičius.

 

Radiko Mulagaljevo nuotrauka

 

 Būtent Nemėžio seniūnijoje gyvena ne tik lietuviai ir lenkai, bet ir totoriai, baltarusiai, rusai. Juos visus vienija vienas kraštas – Lietuva. Todėl Lietuvos Respublikos Seimo vardu noriu perduoti Lietuvos vėliavą. Tai kiekvieno lietuvio pasididžiavimo savo valstybe ir tikėjimo savimi simbolis. Tegul ji, plevėsuodama prie didžiausio Baltijos regione Nemėžio totorių bendruomenės kultūros centro,  primena mūsų bendrą kelią link Nepriklausomybės,“ – pabrėžė parlamentaras J. Narkevičius. 

Renginio metu Seimo Pirmininko pavaduotojas perdavė Lietuvos trispalvę Nemėžio totorių bendruomenės pirmininkui Tairui Kuznecovui, kurio iniciatyva buvo iškeltos ir kitų tautų vėliavos. Lietuvos vėliavos perdavimas buvo simbolinis prisijungimas prie projekto „Misija Lietuva“, kurį kaip ir „Misija Sibiras“, vykdo fondas „Jauniems“.

Projekto ,,Misija Lietuva“ pagrindinis tikslas – vienyti Lietuvoje vykdomus pilietinius projektus ir iniciatyvas, suteikti galimybę visoms visuomenės grupėms aktyviai dalyvauti pilietinėje veikloje, taip pat skatinti jaunus žmones domėtis Lietuvos istorija ir užtikrinti sėkmingą pilietinės visuomenės vystymąsi plečiant pilietinių veiklų spektrą.

Projekto pradžia – 2015 m. liepos 6 d. Kadangi Nemėžio totorių bendruomenės kultūros centras liepos mėnesį nebuvo užbaigtas, nuspręsta Lietuvos trispalvę iškelti per centro atidarymą.

Ateityje tikimės matyti daugiau pilietinių veiklų, jungiančių visus žmones, nepaisant skirtingo amžiaus, tautybės ar tikėjimo, – juk mus visus jungia viena šalis – LIETUVA.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Pirmininko pavaduotojo J. Narkevičiaus

padėjėja-sekretorė Tatjana Čepukoit

(mob. 8 612 01 783, el. p. [email protected]) 


  Siųsti el. paštuSpausdinti